Czterech Jeźdźców Apokalipsy

Czterej Jeźdźcy Apokalipsy

Trudno policzyć, od jak wielu wieków zadajemy sobie pytanie: ,,Czy w tym roku uderzy kometa ?”. Mitologia wielkiej katastrofy jest z nami tak silnie związana, że niektórzy naukowcy twierdzą, że już kiedyś się wydarzyła. Pamięć o niej tkwi głęboko w naszej podświadomości i każe oczekiwać powtórki z historii. 

Według jednej z interpretacji Apokalipsy św Jana przed końcem świata: Wojna, Zaraza, Głód i Śmierć dosiądą rumaków i wyruszą siać zniszczenie. Motyw czterech Jeźdźców Apokalipsy od dawna jest obecny w kulturze. Postaci, tajemniczych budzących grozę wieszczów końca świata przez wieki interpretowano na różne sposoby. Ich nadejścia dopatrywano się w wielu wydarzeniach z przeszłości. Teraz, u progu wielkich kolejnych zmian, kiedy dotychczasowy porządek światowy zaczyna się kruszyć i pojawiają się nowe zagrożenia dla całej ludzkości, czwórka tajemniczych postaci ma się lepiej niż kiedykolwiek. Gnają na swoich rumakach po całym ziemskim globie, dzierżąc emblematy: koronę, miecz, i wagę, a Otchłań im towarzyszy. 

Czytaj więcej: Czterech Jeźdźców Apokalipsy

Watykan - Wielka Nierządnica

Watykan - Wielka Nierządnica 

Były jezuita dr Alberto Magno Romero Riviera (1935 – 1997) wyjawił, że kościół katolicki jest apokaliptyczną Macierzą wszetecznic i obrzydliwością ziemi, siedliskiem demonów i wszelkiego nieczystego ducha. Wielką Nierządnicą, która zasiada na siedmiu wzgórzach i czyni nierząd z królami Ziemi. Riviera wyjawił również, że papieże służą astralnej demonicznej istocie zwanej Antychrystem. 

Czytaj więcej: Watykan - Wielka Nierządnica

Kim jest Bestia z Apokalipsy

Globalny system religijno - polityczny ukazany zostanie w niedalekiej przyszłości jako wielkie błogosławieństwo dla całego świata. Mało kto będzie znał jej cel. Świat tęskni za jednolitym przewodnictwem moralnym i duchowym. Taka sytuacja miała już miejsce w średniowieczu i skończyła się tym, że zamiast raju na ziemi zapanowało piekło cenzury oraz nietolerancji. Nie przypadkiem system, który ją wprowadzi nosi nazwę w Apokalipsie Obrazu Bestii (Ap.13:14-15) przez aluzję do średniowiecznego porządku rzeczy, kiedy to władza była na usługach kościoła, kler manipulował większością, a mniejszość była uciskana. Jeśli ktoś zastanawia się kim jest Bestia z Objawienia św Jana to przede wszystkim powinien skupić się na działaniach Kościoła Rzymskokatolickiego. 

Czytaj więcej: Kim jest Bestia z Apokalipsy

Prześladowania chrześcijan w czasach końca w wizjach Ellen White

Prześladowania chrześcijan w czasach końca w wizjach Ellen G. White

 W Ewangelii Mateusza w 24 rozdziale zapowiedziane są znaki tuż  przed Powtórnym Przyjściem Chrystusa: Gdy Jezus szedł po wyjściu ze świątyni, podeszli do Niego uczniowie, aby Mu pokazać budowle świątyni. Lecz On rzekł do nich: «Widzicie to wszystko? Zaprawdę, powiadam wam, nie zostanie tu kamień na kamieniu, który by nie był zwalony». A gdy siedział na Górze Oliwnej, podeszli do Niego uczniowie i pytali na osobności: «Powiedz nam, kiedy to nastąpi i jaki będzie znak Twego przyjścia i końca świata?»* Na to Jezus im odpowiedział: «Strzeżcie się, żeby was kto nie zwiódł. Wielu bowiem przyjdzie pod moim imieniem i będą mówić: Ja jestem Mesjaszem*. I wielu w błąd wprowadzą.Będziecie słyszeć o wojnach i o pogłoskach wojennych; uważajcie, nie trwóżcie się tym. To musi się stać, ale to jeszcze nie koniec! Powstanie bowiem naród przeciw narodowi i królestwo przeciw królestwu. Będzie głód i zaraza, a miejscami trzęsienia ziemi. Lecz to wszystko jest dopiero początkiem boleści. Wtedy wydadzą was na udrękę i będą was zabijać, i będziecie w nienawiści u wszystkich narodów, z powodu mego imienia. Wówczas wielu zachwieje się w wierze; będą się wzajemnie wydawać i jedni drugich nienawidzić. Powstanie wielu fałszywych proroków i wielu w błąd wprowadzą;a ponieważ wzmoże się nieprawość, oziębnie miłość wielu. Lecz kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony.

Czytaj więcej: Prześladowania chrześcijan w czasach końca w wizjach Ellen White

Apokalipsa św Jana cz. II

Apokalipsa św Jana to jedna z najbardziej kontrowersyjnych ksiąg Biblii. Na jej stronach znajduje się opis wizji końca świata. Według wielu chrześcijan obecnie żyjemy w czasach końca. Opis przedstawiony przez św Jana przypomina sen. Kluczem do zrozumienia tej księgi jest przede wszystkim znajomość innych ksiąg Pisma Świętego. Według wizji Jana świat aż do ponownego przyjścia Chrystusa naszą planetę będą nawiedzać kataklizmy. Obecnie ludzie szukają potwierdzenia wypełnienia tych słów w nagłówkach prasowych: wojny, epidemie głodu, przeraźliwe zarazy wszystko wskazuje, że wypełnia się to na naszych oczach. Przeciwnicy tej teorii deklarują, że zawsze są ku temu warunki: wojny i głód, katastrofy i choroby powtarzają się bezustannie.  Kto ma rację ? 

Czytaj więcej: Apokalipsa św Jana cz. II