Ordo Templi Orientis

Ordo Templi Orientis 

Mówi się o nich różnie, że organizują obrzędy magii seksualnej, podczas których praktykuje się seks oralny oraz analny i inne praktyki seksualne, czasami okrutne. W czasie rytuałów kobiety podobno odbywają stosunek z imitacją penisa Szatana i mają nadzieję na oświecenie. Czym jest tajemnicze stowarzyszenie Ordo Templi Orientis ?

Magiczne rytuały tego tajnego stowarzyszenia okryte są tajemnicą. Wprawdzie ujawnione zostały niepełne informacje dotyczące istoty obrzędu, jednakże cieżko odróżnić co jest praw­dą, a co oszczerstwem przeciwników.Stowarzyszenie zakłada w 1885 roku sprzedawca w sklepie papierniczym Carl  Kellier (1851-1905) i okultysta pochodzenia angielsko-niemieckiego Theodor Reuss (1855-1923). Pierwot­nie ma się opierać na wolnomularstwie,ale kiedy wtajemniczony zostaje Crowe­ly, od razu wszystko się zmienia. Biblią wtajemniczonych staje się jego książka Liber Al vel Legis (Księga prawa), którą podobno podyktowała mu jednostka duchowa o imieniu Aiwass (patrz: duch opiekuńczy). Dzieło oświeca kierunek filozoficzny thelema, oparty na przykazaniu: ,,Spełnianie twojej woli jest pewnym prawem". Dlatego mówi się, że rytuały odbywały się pod wpływem alkoholu, narkotyków i zieńczone były orgiami seksualnymi. 

Crowley wierzył, że poprzez seks można uzyskać oświecenie. Dlatego podczas obrzędów stosowano różne praktyki, często dosyć okrutne, wśród których nie brakowało seksu analnego bądź oralnego, stosunków homoseksualnych i innych technik. 

Stowarzyszenie Ordo Templi Orientis uważane jest za satanistyczne. Członkowie stowarzyszenie mieli w zwyczaju czcić bożyszcze takie jak: bafomet. Rytuały magii seksualnej były bardzo zbliżone do dawnych misteriów. Ordo Templi Orientis dalej istnieję i ma tysiące członków w kilku krajach na świecie. 

 Patrz też: Aleister Crowley