Jak demony wpływają na życie zwykłego człowieka ?

Jak demony wpływają na życie człowieka ? 

Przede wszystkim na wstępie należy uświadomić sobie, że człowiek to istota duchowa. Człowiek to istota duchowa, która mieszka w wielowymiarowej rzeczywistości niedostrzegalnej dla ludzkiego oka. Nie jesteśmy świadomi tego, że tak naprawdę każdy nasz wybór wiąże się z oddziaływaniem na nas sugestii przez różne siły.

O tym, że wpływ na ludzi mają różne siły opisuje wiele świętych ksiąg rozmaitych systemów wierzeń religijnych. Wyznawcy hinduizmu wierzą, że wszelkiego rodzaju zło, trudności, niebezpieczeństwa, klęski żywiołowe i śmierć są wynikiem złośliwej działalności demonów. Szczególnie liczne wzmianki o działaniu demonów możemy odnaleźć w Chinach. Według ich wierzeń człowiek nigdy nie może być bezpieczny od ich ataków. Szkodliwa działalność demonów była bardzo różnorodna: osaczały one dusze ludzi żyjących, tak, że zapadali oni na ciężkie choroby lub umierali. Według ich wierzeń armie demonów nierzadko atakowały i niszczyły całe miasta. Konfucjuszowi przypisuje się podział demonów na trzy kategorie w zależności od umiejscowienia ich siedzib: w górach, w wodzie, pod ziemią. W wierzeniach Chińczyków spotyka się także związane ze światem zwierząt. Szczególne przerażenie wywoływały demony-tygrysy przybierające postać ludzką. Wiara w istnienie złych duchów była głównym powodem do składania ofiar niebu, w nadziei, iż powstrzyma ono mściwe demony.

Jak jest zapisane w Biblii: Bój toczymy nie z krwią i z ciałem, lecz z nadziemskimi władzami, ze zwierzchnościami, z władcami tego świata ciemności, ze złymi duchami w okręgach niebieskich. Jak mawiają teolodzy w człowieku powinniśmy nienawidzić, nie samego człowieka, ale zło znajdujące się w nim.

Według klasyfikacji demonologów ludzie z reguły są opętani w różnym stopniu. Jak jest napisane w Biblii książę ciemności potrafi wpływać na decyzję ludzi: Ananiaszu – powiedział Piotr dlaczego szatan zawładnął twym sercem, że skłamałeś Duchowi Świętemu. Demony potrafią również posłużyć się ludźmi bezbożnymi. Jak jest napisane: Wtem napadli Sabejczycy, porwali je, a sługi mieczem pozabijali…Chaldejczycy zstąpili z trzema oddziałami, napadli na wielbłądy, a sługi Hioba ostrzem miecza zabili. Szatan używa przyjaciół i krewnych, aby osłabić naszą wiarę; posłużył się bogobojnymi przyjaciółmi Hioba oraz jego żoną, aby skłonić Hioba do złorzeczenia Bogu z powodu nieszczęść, jakie go dotknęły. Jak wynika z powyższych fragmentów zło wpływa na zachowanie ludzi zwłaszcza tych niewierzących i mniej uduchowionych.

Niektóre działania i grzechy poddają ludzi pod kontrolę ciemności bardziej niż inne. Demony świadomie zaproszone na przykład poprzez praktyki okultystyczne mają większą moc nad człowiekiem, niż te, które weszły korzystając z kryzysu, jaki zaszedł w jego życiu. Demony mogą wywołać na przykład powodować wybuchy gniewu, czy lęku. Jak człowiek w łatwy sposób może je przywołać do siebie. Odpowiedź jest prosta. Odmienne stany świadomości są pasywnym stanem umysłu, który prowadzi do uśpienia procesu krytycznego myślenia oraz zatarcia kontaktu z rzeczywistością. Stany takie można osiągnąć na wiele sposobów. Najczęściej przyczynia się do tego alkohol i narkotyki. Ten osobliwy stan, otwiera umysł ludzki na wpływ duchowych mocy. Łatwo można dojść do wniosku, że najwięcej zbrodni popełnianych jest po nadużyciu alkoholu bądź spożycia środków odurzających. Wiele osób, które dopuściły się zbrodni podczas procesu argumentuje to tym, że słyszeli głowy w głowie, które zmusiły ich do popełnienia makabrycznego czynu. Ludziom zmienia się wyraz oczu, głos i mowa pod wpływem napojów wyskokowych. Często mówimy, że ktoś zmienia się nie do poznania, gdy się upiję. Ludzie często pod wpływem alkoholu bywają agresywni. W takich chwilach mamy do czynienia z przejęciem częściowo kontroli nad ich ciałem przez istoty demoniczne.

W Kaliszu doszło do ataku nożownika. 50 letni mężczyzna odśnieżał chodnik, gdy nagle został zaatakowany od tyłu. Zaatakowany mężczyzna zmarł w szpitalu. Jak podał jeden z portali 26 letni napastnik zaatakował, bo słyszał głosy w głowie.

W Korytowie doszło do makabrycznej zbrodni. 20 letni mężczyzna zabił swoją 6 letnią siostrę. Tłumaczył policjantom, że jego siostra ma nadprzyrodzone moce, i może go w każdej chwili zabić. Zabił ją również dlatego, że słyszał głosy w głowie.

W życiu codziennym dochodzi do sytuacji, że bliskie nam osoby mówią słowa tak złośliwe, że bardzo często nas ranią. Bardzo często słowa te odnoszą się do naszych najczulszych miejsc w sercu. Demony cały czas nas obserwują. Czy ktoś w to wierzy, czy nie, ale znają nasze słabe strony. To one inspirują osoby z naszego otoczenia do powiedzenia czegoś przykrego, co sprawi, że będzie nam przykro, czy wzburzy w nas emocje.

Z osobistych doświadczeń mogę podzielić się historią, gdy już byłam świadoma istnienia sił ciemności. Akurat miałam udać się na spotkanie grupy modlitewnej, gdy spotkałam sąsiada, który był pod wpływem alkoholu. Powiedziałam dobry wieczór i chciałam iść dalej. On upity zaczął do mnie mówić: Ja wiem, gdzie Ty idziesz. Idziesz tam gdzie otwierają tą głupią książkę o Jezusie. Przyznam, że przeszły mnie w tej chwili ciarki, bo wiedziałam, że to nie ten człowiek faktycznie do mnie wymawia te słowa. Dodam, że jestem osobą skrytą i nie było żadnych podstaw do tego by sądzić, że sąsiad wie na 100%, że idę do kościoła.

Podzielę się również drugą historią. Osoba mi bliska po lekach psychotropowych, które mają podobne działanie otępiające zaczęła mnie bardzo agresywnie atakować słownie. Rzucała w moim kierunku wiele przekleństw. Wyraz twarzy tej osoby się zmienił. Powiedzmy, że czasem wiem, że to nie ta osoba do mnie mówi tylko duch, który ma nad nią kontrolę. Zaczęłam się modlić na głos. Byłam sam na sam z tą osobą. Próbowałam modlitwą związać demony (osoby, które miały do czynienia z egzorcyzmami pewnie będą wiedzieć co mam na myśli). Twarz owej osoby się zmieniła. Usłyszałam tylko: z tego ciała i tak już nic nie będzie. Po chwili osoba ta nic nie pamiętała i jej twarz znów wyglądała normalnie i łagodnie. Na koniec dodam tylko, że słowa z tego ciała nic nie będzie były prorocze, bo wkrótce osoba ta zmarła.

Siły nieczyste najbardziej bazują na ludzkich uczuciach dlatego starają się nas skłócić. Kluczowy jest fragment w Biblii: Gniewajcie się, lecz nie grzeszcie; niech słońce nie zachodzi nad gniewem waszym. Te słowa są ważne, ponieważ siły ciemności potrafią do człowieka wnikać w sen. Wydaje się absurdalne, ale często budzimy się z różnymi lękami, miewamy koszmary itp. To wszystko ma swoją przyczynę w duchowym świecie, którego nie dostrzegamy gołym okiem. Izraelici bronili się przed złymi siłami w ten sposób, że modlili się przed snem. Odmawiali modlitwę: Szema Izrael. Najczęstszymi atakami ze strony istot niematerialnych są sytuacje, w których odczuwamy tzw. paraliż senny. Zjawisko to charakteryzuje się tym, że podczas snu mamy przyspieszone bicie serca oraz trudności z oddychaniem. Często daje się odczuć również ucisk w klatce piersiowe, lęk oraz uczucie czyjeś bliskiej obecności jakieś istoty. Istoty te przybierają różne formy i kształty np. demonów, czy zwierząt.

Od niepamiętnych czasów wiara w istnienie sił zła była mocno zakorzeniona w świadomości ludzi. Obecnie ludzie żyją w biegu i nie dostrzegają istnienia realnego duchowego świata znajdującego się tuż obok. W demony można wierzyć bądź nie, ale na pewno warto się zastanowić nad tym, czy zawsze za naszymi wyborami, słowami, czynami nie ma wpływu ,,coś więcej”.