Demony i choroby

W księdze apokryficznej zwanej Testament Salomona możemy znaleźć bardzo ciekawe informacje. W tym utworze każdy duch wyjaśnia, że zamieszkuje daną gwiazdę, konstelację, czy daną gwiazdę bądź znak zodiaku. Każdy z duchów jest przyczyną określonej choroby, na którą przepisane zostają zaklęcia oraz lekarstwa. Księga ta prawdopodobnie została napisana na podstawie listów w tekstach babilońskich, które w swej treści wymieniały po imionach demony za które choroby opowiadały. Czy demony rzeczywiście mogą zamieszkiwać niebiosa i planety ? Biblia odpowiada na to pytanie. We fragmencie z listu do  Efezjan w szóstym rozdziale czytamy: Bój toczymy nie z krwią i z ciałem, lecz z nadziemskimi władzami, ze zwierzchnościami, z władcami tego świata ciemności, ze złymi duchami w okręgach niebieskich.  

Jak wiadomo każdemu znakowi zodiaku patronuje jakaś planeta np. Wadze - Wenus. Nazwy planet często są utożsamiane z różnymi mitologicznymi postaciami np. Mars z rzymskim bogiem wojny Marsem. Prawdopodobnie w dawnych mitach jest cząstka prawdy i starożytne cywilizacje ubóstwiały upadłe anioły, które miały wpływ na rozwój naszej cywilizacji naprawdę. W przeszłości kult ciał niebieskich uważanych za bóstwa lub za ich siedziby; Słońca, Księżyca, gwiazd, planet zostały wyniesione do rangi obiektów czci religijnej. Warto dodać, że wszystkie megalityczne budowle były budowane w odniesieniu do gwiazd np. szereg piramid odpowiadają swym położeniem do gwiazd z pasa Oriona. 

Według Pisma Świętego demony mają realny wpływ na życie człowieka. Szatan i poddani mu upadli aniołowie potrafią w człowieku wywołać choroby. W księdze Hioba czytamy: Odszedł szatan sprzed oblicza Pańskiego i obsypał Hioba trądem złośliwym, od palca stopy, aż do wierzchu głowy. 

Czy Bóg godzi się na to by człowiek chorował ? Biblia nie udziela nam odpowiedzi na wiele pytań szczególnie tych związanych z mechanizmem cierpienia. Nie wiemy dlaczego chorujemy. Z pewnością nie możemy zgadzać się z tezą, że Bóg zsyła na kogoś chorobę by ten wzrastał w wierze, ponieważ gdyby tak było Jezus by nikogo nie uzdrowił oraz jego apostołowie. W Słowie Bożym zalecone jest by wierni modlili się za chorego i namaszczali go olejkiem. 

Wiele chorób w człowieku wywołują demony. Choroby są często związane z jakimś grzechem. 

Bardzo ciekawe świadectwo na ten temat można znaleźć w serwisie youtube. Kobieta opowiadała w nim, że jej rodzina była związana z okultyzmem. Jej matka wróżyła z kart tarota. Po jej śmierci kobieta również szukała ukojenia i duchowości w ezoteryce. Kobieta regularnie odwiedzała wróżki i jasnowidzów. Pewnego dnia jej dobrze rozwijająca się córeczka w wieku 3 lat zaczęła się nagle jąkać. Matka dziecka z początku szukała pomocy również w okultyzmie. Sądziła, że jej dziecko mógł ktoś zauroczyć. Kobieta poprosiła znajomą jej czarownicę o to by uleczyła jej dziecko. Do kontaktu dziecka ze znachorką nie doszło. Zdarzyło się tak, że kobieta odwiedziła swoją rodzinną miejscowość, w której mieszkał jej ojciec. Akurat w czasie, kiedy ksiądz chodził po kolędzie. Ksiądz pomodlił się i poświęcił mieszkanie. Był to ksiądz egzorcysta, który wychodząc z mieszkania zapytał kobietę, czy może ma jakiś problem. Rodzina wyjawiła mu, że dziecko ma problem z mową. Duchowny położył ręce na dziecku i odmówił krótką modlitwę o uzdrowienie. Dziecko po modlitwie przestało się jąkać. Kobieta, która od wielu lat tkwiła w okultyzmie zaczęła się bardzo źle czuć, gdy kapłan opuszczał mieszkanie. Egzorcysta zauważył, że kobieta się dziwnie zachowuje i się trzęsie. Pomodlił się również z nią i wręczył jej krótką formułę modlitwy jaką powinna się modlić do Jezusa. Kobieta po pewnym czasie udała się do spowiedzi wyznając wszystkie swoje grzechy również te związane z okultyzmem i wróżeniem. Podczas spowiedzi kapłan zapytał czy kobieta na coś choruje. Kobieta wyjawiła mu, że dwa lata wcześniej dowiedziała się o tym, że jest bardzo ciężko chora na płuca, ponieważ wykryli na nich, że ma guzy. Miała ona również guzy na tarczycy i węzłach chłonnych. Ksiądz nałożył na kobietę ręce i prosił o uzdrowienie w swojej modlitwie wstawienniczej. Po jakimś czasie od modlitwy kobieta ponownie trafiła do szpitala żeby zrobić tomograf komputerowy. Kobieta podczas badania dowiedziała się, że guzów już ma. Kobieta została uzdrowiona w sakramencie spowiedzi świętej. Według niej przyczyną jej choroby było jej grzeszne życie związane z okultyzmem. 

Zdecydowanie nie wszystkie choroby są związane z grzechem. Biblia zaleca człowiekowi zdrowe odżywianie (wegetarianizm) oraz aktywny tryb życia by zachował długo swoje życie. Warto jednak zrozumieć, że człowiek to istota duchowa i przyciąga do siebie różne wpływy. Grzesząc ponosimy tego różne konsekwencje.