Paraliż senny i pieczęć demonów

Paraliż senny i pieczęć demonów

Demony to według nauki chrześcijańskiej upadłe anioły. Ich zadaniem jest pokrzyżowanie boskich planów. Prowokują ludzi do grzechu oraz potrafią opętać ich ciała. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że anioły ciemności potrafią również wniknąć do snów. Dla tych istot ściany nie są żadną przeszkodą. Istoty te żyją w równoległym wymiarze, przez większość czasu są niewidzialne i potrafią przyjąć każdą postać.

W ostatnim czasie nasiliło się zjawisko tak zwanego paraliżu sennego zarówno u kobiet jak i mężczyzn. Warto również na wstępie dokonać pewnego podziału. Jeśli człowiek ma do czynienia z tak zwaną zmorą to we śnie doznaje uczucia przede wszystkim strachu, podczas, gdy we wrażeniach osoby nawiedzanej przez inkuba dominuje przyjemność i satysfakcja z domieszką lęku. W czasie snu pojawiają się trudności z oddychaniem, uczucie ucisku na klatkę piersiową oraz całkowita niemożność wykonania jakiegokolwiek ruchu. Cierpiąc tego rodzaju katusze, ludzie wzdychają, jęczą, wydają z siebie niezrozumiałe dźwięki i pozostają w tym stanie dopóki najwyższym wysiłkiem woli bądź dzięki pomocy uzyskanej z zewnątrz nie uda im się wyjść z tego przeraźliwego stanu odrętwienia. Kiedy tylko się przebudzą zaczynają doskwierać im gwałtowne palpitacje serca, nadpobudliwość, omdlenia bądź dokuczliwy niepokój. Badacze zajmujący się tego typu sytuacjami są zgodni, że trzema zasadniczymi cechami koszmaru nocnego są: 

  1. Dominujący i trudny do opisania strach, któremu często towarzyszą doznania o charakterze erotycznym
  2. Uczucie ciężaru na piersiach, które przeszkadza w oddychaniu
  3. Uczucie zupełnej bezradności wobec trapiących człowieka koszmarów. 

Zagadnienie paraliżu sennego jest zagadką dla człowieka od wielu tysięcy lat. Pierwsze wiadomości na ten temat możemy odnaleźć już na rysunkach skalnych człowieka prehistorycznego. Paraliż senny to zjawisko, które jest znane na całym świecie. Wiele przerażających opisów związanych z nocnymi koszmarami możemy odnaleźć w mitach i wierzeniach ludowych. Najwięcej bóstw odpowiedzialnych za nocne koszmary opisanych było w greckich mitach: Ephailtes i mora, pnigalion (dusiciel) i barsychnas (utrudniający oddychanie). W Rzymie paraliż senny wywoływał inkubus. W wielu religiach wierzy się, że za tego rodzaju stan odpowiadają demony. Indyjski demon kokma atakuje człowieka podczas snu, czy drzemki. Demon ten siada na klatce piersiowej ofiary i wywołuje niemożność zrobienia jakiegokolwiek ruchu. W Tajlandii za paraliż senny odpowiedzialny jest Phi Um oraz Phi Kau, które wyobrażane są jako czarne zjawy, które okrywają ciało podczas snu. W księdze Laos paraliż senny tak jest scharakteryzowany: Chcesz słyszeć, lecz nie możesz. Czujesz, że umierasz, umierasz...chcesz gdzieś uciec. Sikasz ze strachu na swoje łóżko. 

Zarówno teolodzy jak i demonolodzy dopuszczają możliwość odbycia stosunku płciowego z demonem zarówno w formie męskiego inkuba bądź żeńskiego subkuba. Wiele osób może podważać możliwość obcowania cielesnego człowieka z demonem, bo mianowicie jak istota, o czysto spirytualnej naturze może współżyć z człowiekiem. W Biblii czytamy: Synowie Boży zbliżyli się do córek człowieczych, te im rodziły. O stosunkach płciowych z demonami czytamy również w licznych relacjach z procesów czarownic. Kobiety biorące udział w sabacie przyznawały się, że podczas rytuałów okultystycznych oddawały się cieleśnie rozpuście z diabłami. W 1620 r. kanclerz Wurzburga tak napisał: Sprawa czarownic  ponownie wybuchła z całą mocą i w sposób wręcz trudny do opisania [...] okazuje się, że około 300 dziewcząt uprawiało rozpustę z diabłami. Demon mógł objawiać się w dowolnej postaci: zależało to tylko i wyłącznie od jego kaprysu. Niekiedy wcielał się w postać czyjeś kochanki, albo wymarzonego ideału. Sataniści w swoich publikacjach również przyznają, że akt seksualny z demonem jest możliwy. 

W 60% przypadków demony, które atakują prócz straszenia wyrządzają ludziom we śnie - duszą, gryzą okolice torsu oraz brzucha czy też dotykają dłońmi twarzy i wpatrują się w nas z bardzo bliskiej odległości. Wiele osób, które doświadczyło tego zjawiska słyszało także dziwne dźwięki oraz uczucie zerwania pościeli, czy poruszania się łóżka. Według teologów istoty demoniczne podłączają się najczęściej do osób, które są silnie uzależnione, ale nie jest to regułą. W Biblii w Liście do Efezjan 6:12 jest napisane: Bój toczymy nie z krwią i z ciałem, lecz z nadziemskimi władzami, ze zwierzchnościami, z władcami tego świata ciemności, ze złymi duchami w okręgach niebieskich. Słowo Boże ostrzega nas przed tym, abyśmy nie dawali przystępu Szatanowi (Ef.4:27). Chrześcijanie także mogą znaleźć się pod wpływem złych sił. Człowiek może być zdemonizowany nie wiedząc o tym. Lęk, niekontrolowane emocje, chroniczne i natarczywe myśli sprawiają, że ludzie zdają sobie sprawę, że coś jest nie tak, ale rzadko podejrzewają wpływ demonicznych sił na swoje życie. Przyczyn zdemonizowania, czy nękania demonicznego może być wiele: przekleństwo, klątwa, zaangażowanie w okultyzm, homoseksualizm, uzależnienia, trzymanie u siebie przedmiotów, które są przeklęte itp.  Jeśli paraliż senny się powtarza i możemy podejrzewać, że wpływ na to może mieć sfera duchowa to zalecam takim osobą kontakt z osobami duchownymi, czy kaznodziejami. 

 

Paraliż senny często był przedstawiany na obrazach 

Zjawisko paraliżu sennego oraz współżycia we śnie z przerażającą postacią w ostatnim czasie wzrosło na sile. Kobiety wstydzą się o tym opowiadać. Rano zazwyczaj budzą się ze śladami, które świadczą o tym, że odbyły stosunek seksualny. Kobiety relacjonują, że nawet ze swoim mężem, czy chłopakiem nie miały takich doznań seksualnych. Ciekawe jest to, że często na ich ciele znajdują się dziwne ślady. Kobiety nie wiedzą skąd wzięły się podejrzane znamiona. 

 

Znak na ciele w kształcie pieczęci

Zaprezentowane znaki bardzo przypominają pieczęci do przywoływania demonów. Takie pieczęci możemy znaleźć w księdze Goecji, która służy do przywoływania demonów do świata realnego. Kobiety, które miały seksualne sny często noszą znaki na ciele również w kształcie pieczęci. Można wysunąć tezę, że demony chciały zaznaczyć jakoś swoją obecność na ciele swych ofiar. 

Przykładowa pieczęć demona z księgi do przywoływania demonów

Koszmary nocne, seksualne sny z demonami nie należą do miłych wrażeń. Człowiekowi odechciewa się spać, a nawet żyć przez takie doznania. Gdzie możemy szukać ratunku jeśli jesteśmy w takiej duchowej opresji ? Przez Duch Świętego Jezus udzielił Pan Jezus autorytetu i mocy wszystkim swoim naśladowcom. Powiedział: Zaprawdę powiadam wam: Cokolwiek byście związali na ziemi, będzie związane i w niebie; i cokolwiek byście rozwiązali na ziemi, będzie rozwiązane i w niebie. Nadto powiadam wam, że jeśliby dwaj z was na ziemi uzgodnili swe prośby o jakąkolwiek rzecz, otrzymają ją od Ojca mojego, który jest w niebie. Albowiem, gdzie są dwaj lub trzej zgromadzeni w imię moje, tam jestem pośród nich. (Mt. 18:18-19). Kontekst tej wypowiedzi świadczy o tym, że słowa te odnoszą się do wiązania działalności królestwa ciemności i uwalniania ludzi zniewolonych przez demony. Jeśli problem paraliżu sennego występuje u kogoś z naszych bliskich powinniśmy się przede wszystkim modlić. Jeśli ten problem nie ustaje można zastosować dodatkowo również post. W ostateczności powinniśmy skonsultować się z osobą duchowną. Problem oddziaływania sił demonicznych na nasze życie jest realny. Podejrzane znaki na ciele kobiet, które we śnie odbywały stosunek z diabłem to tylko jeden z dowodów potwierdzający ten fakt.