Materializacja przedmiotów podczas egzorcyzmów

W czasie modlitw o uwolnienie spod działania złych sił wiele osób potwierdza fakt pojawienia się różnych przedmiotów. Materializacja przedmiotów pojawia się przeważnie z ust osób opętanych poddawanych egzorcyzmom. 

Najczęściej występującymi materializacjami są wymiotowane bądź wypluwane przedmioty, które wydają się być nagromadzone w żołądku, pomimo, że natura nie pozwala zrozumieć, w jaki sposób mogły się tam znaleźć, dlaczego nie spowodowały poważnych i nieodwracalnych uszkodzeń żołądka, przełyki i ust w czasie wychodzenia owych przedmiotów. Podczas egzorcyzmów z ciała wychodzą przeróżne kawałki szkła, gwoździe, zwoje włosów, ale również krew albo inny materiał o niewiarygodnych wprost rozmiarach. Jedna z kobiet podczas rytuału egzorcyzmu wypluła gwoździe o długości 3 - 4 cm. 

Podczas egzorcyzmów i wymiotowanych przedmiotów były takie jak: papierowe tkaniny, porządnie poukładane i przewiązane nitką, która zawiera poskładane karteczki z odręcznym pismem razem z włosami i innymi substancjami. 

Osoby, które są pod kontrolom złego ducha odczuwają również różne boleści na swoim ciele. Często doskwiera im ból w okolicach żołądka, pojawiają się różne zadrapania na ciele, o których opętana osoba nie wie skąd pochodzą. Na osobach będących pod wpływem szatana pojawiają się opuchlizny, cięcia, znaki przypalenia. Niewytłumaczalne bóle pojawiają się również w określonych miejscach, na ogół związanych z modlitwą oraz miejscach sakralnych na przykład osoba pod wpływem działania złego ducha zaczyna źle się czuć podczas przebywania w kościele. Ból ujawnia się również podczas modlitwy. 

Jedna z historii opisywana przez egzorcystę była taka, że podczas rytuału uwolnienia na ciele opętanego mężczyzny pojawiały się nacięcia na ciele, które tworzyły słowa. Rany układały się w trzech liniach, można było z nich przeczytać dwa słowa: PRINCEPS MUNDI - WŁADCA TEGO ŚWIATA. Co ciekawe, napisy znikły kiedy duchowny pokropił opętanego wodą święconą. 

Zdarza się również, że w mieszkaniu osoby opętanej pojawiają się przedmioty, jakich nikt nie przynosił do domu. Przedmioty te są zazwyczaj ukryte w zakątkach szuflad, szaf, pod poduszkami, czy pod łóżkiem. 

Miejscem najczęściej dotykanym jest żołądek. Odgrywa on rolę receptora w przeklętej materii. Ks Gabriel Amorth podzielił się z innymi niesamowitą relacją podczas egzorcyzmu osoba opętana wyrzucała z ciała ryby i kraby. Niezwykłość tego zdarzenia kryła się w rozmiarach ryb, mających 25 - 30 cm, oraz krabów, które miały takie same wymiary, a były owinięte w szmaty. Przedmioty były wydalane odbytem (kraby) i przez czubek głowy (ryby). Podczas egzorcyzmów na czubku głowy zaczął tworzyć się stożek w kształcie ryby, a następnie jak ryba ,,wychodziła", pokazywała się w całej wielkości. 

Materializacja jest zjawiskiem dostrzegalnym przez wszystkich zgromadzonych. Dzieję się to w niewytłumaczalny sposób. Ofiary opętania odczuwają często odruch wymiotny, jak gdyby modlitwa wywoływała u nich odruch wymiotny. Zdarza się również, że osoby opętane wymiotują krwią. Osoba opętana otrzymuje również niezwykłą siłę, doznaje również różnych uderzeń i razów oraz zdarza się, że lewituje. Takie symptomy u człowieka zdradzają zakulisową wpływ działania demona jako sprawcę tych stanów. Takie historie tylko powinny utwierdzić nas w przekonaniu, że toczy się realna bitwa o dusze każdego z nas, a istnienie Boga i Szatana to wcale nie są bajki.