Metody działania demonów

Metody działania demonów

 Diabeł dobrze wie, że przegrał bitwę, że jest na straconej pozycji. Ma świadomość, że walka, jaką toczy, nie doprowadzi go do zwycięstwa, a mimo to usiłuje zemścić się na dzieciach Bożych. Próbuje zatem nimi zawładnąć.

Wobec takich osób stosuje dwie taktyki:

  • Wzbudza w nich nadmierny strach dotyczący podejmowania działań, tak aby przerażeni zaczęli dokonywać złych wyborów
  • Szerzy sceptyzm względem faktu swego istnienia

Ludziom wydaje się, że to tylko przesądy, że istnieją jakieś niewidzialne byty, które oddziałują na życie człowieka. Argumentują to tym, że już dawno ludzkość weszła w epokę rozwoju nauki, eksperymentów oraz wielu osiągnięć medycyny. Z drugiej jednak strony widzimy jak sytuacja polityczno – społeczna ulega pogorszeniu, a kryzys ekonomiczny pogłębia. Jak do tej pory nikt nie wynalazł recepty na szczęście. Ludzie często mają problemy duchowe i nie zdają sobie sprawy z tego, że ich przyczyną jest bój zapoczątkowany kiedyś przez Szatana. Ludzie nie zdają sobie sprawy, że codziennie czyha na nich nieprzyjaciel.

Współczesny świat jest zdominowany przez wartości, ideały i postępowanie sprzeczne z prawem Chrystusa, prawem miłości i świętości. Demony atakują każdego z nas, wykorzystują cechy naszej osobowości, usiłują nas nakłonić żebyśmy oddalili się od Boga. Demony przede wszystkim interesuje możliwość przejęcia władzy nad naszym umysłem (rozumem, wolą, pamięcią, wyobraźnią i uczuciami). Siły ciemności lubią jątrzyć nasze rany, ukrywając się w podświadomości człowieka. Bolączki z przeszłości wpływają na naszą teraźniejszość. Obsesyjne myśli związane z wydarzeniami, jakie niegdyś miały miejsce, są źródłem niepokoju lub poczucia winy. Diabeł zabawia się również naszą wyobraźnią i fantazją, przedstawiając nam złudzenia i każąc wierzyć, że są czymś realnym. Przejawia się to w halucynacjach, czy stanach delirycznych.

Również sfera emocjonalna może stać się obszarem diabelskich knowań. Zboczenia, które dostrzegamy wokół nas to nienormalne zachowania niszczące człowieka: homoseksualizm, perwersje, sadyzm, masochizm, patologiczny niepokój. Człowiek bardzo często nosi w sobie wewnętrzne zranienia, będące pozostałością jakiś dawnych lub niedawnych wydarzeń. Jeśli dotyczące pamięci, wyobraźni i uczuć. Zniewolenie to wyższy stopień oddziaływania diabła. Rana jest głębsza. Zniewolenie przytłacza wiarę i nadzieje. Wróg stara się doprowadzić swoją ofiarę do rozpaczy. Zniewolenie może być na przykład skutkiem trwałej nienawiści, upadku moralnego, nałogów takich jak hazard, narkotyki, alkohol, a także czarów.

Kolejną powszechną przyczyną duchowego zniewolenia jest okultyzm – czarna i biała magia, spirytyzm, satanizm, ezoteryzm i tym podobne. Na ryzyko są narażone osoby korzystające z usług wróżek i jasnowidzów.

Zdarzają się również przypadki dręczenia diabelskiego. Taka sytuacja ma miejsce, że ofiara czuje się wtedy jakby coś lub ktoś zmuszał ją do zrobienia czegoś wbrew jej woli. Nękana osoba bardzo często staje się agresywna, impulsywna i niespokojna.

Szatan i podległe mu anioły działają na życie człowieka zwyczajnie i nadzwyczajnie. Działanie nadzwyczajne ma miejsce wtedy, kiedy siły ciemności wywierają wpływ na przyrodę ożywioną bądź nieożywioną. Nie rzadko atakuje zwierzęta i plony. Mają wtedy miejsce dziwne, niewyjaśnione zjawiska jak: choroby zwierząt, wypadki, samoistne pożary. Niektórzy doświadczają osobliwych zjawisk zachodzących w ich domach: dziwne hałasy, roje owadów w pomieszczeniach czy firmach (nagłe bankructwo bez wyraźnej przyczyny).

Dręczenie stanowi kolejny przykład nadzwyczajnego działania diabła. Diabeł obiera za cel niektórych ludzi, nawet świętych. Dręczy, przeszkadza, doprowadza do rozpaczy i usiłuje przestraszyć ofiarę. Typowymi duchami oddziałującymi na umysł są: zwątpienie, niewiara, zamęt, niezdecydowanie. Choroba umysłowa.

Kolejnym obszarem jest język. Jest wiele charakterystycznych demonów związanych z językiem. Głównym jest kłamstwo. Są też demony jakie oddziałują również w kościele są to demony krytycyzmu i plotkarstwa.

Opętanie to najgorszy rodzaj nadzwyczajnego działania diabła. W tym wypadku wchodzi on w ciało człowieka, wybierając je na swoją siedzibę. Wprawdzie opętany nie jest atakowany bez przerwy, a demon nie przebywa w jego ciele cały czas.

Przede wszystkim w swoim działaniu demony kuszą człowieka. Kuszą ludzi, aby robili źle. Kuszenie często przejawia się w formie werbalnej. Pieniądze udały na podłogę, a człowiek stoi patrząc na nie i myśli sobie, że weźmie je, bo przecież i tak nikt się o tym nie dowie. Za tym głosem kryje się demon.

Wiemy z Biblii, że demony są dręczycielami. Są różne rodzaje dręczenia. Demony mogą dręczyć fizycznie i na przykład powodować choroby. Demony osłabiają, wywołują choroby bądź zmęczenie.

Demony kłamią i plamią. Powodują, że człowiek czuje się brudny i nieczysty. Często dzieje się tak podczas modlitwy, kiedy to brudne wyobrażenia i nieczyste słowa zostają wepchnięte do umysłu człowieka.

Współczesny świat nie uznaje tego, że prócz naszego materialnego świata istnieję również ten duchowy. Ludzie ślepo wierzą jedyne w odkrycia naukowe. Dr Richard Gallagher to psychiatra z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem. Twierdzi on, że złe byty naprawdę atakują ludzi. Gallagher był świadkiem egzorcyzmów dokonanych na młodej kobiecie o imieniu Julia. Tak relacjonuje owe zdarzenie: Wpadała we transy, a z jej ust wydobywały się wówczas groźby i przekleństwa. Głos, jakim przemawiała różnił się od głosu Julii. Był niski, gardłowy niemal męski, a innym razem piskliwy. Większość słów wyrażała wstręt do religii. Mówiła też w nieznanych sobie językach wśród których zidentyfikowano łacinę oraz hiszpański. W pewnym momencie w pokoju można było odczuć powiew chłodu, a potem ciało kobiety uniosło się i lewitowało przez pół godziny. Gallagher planuje wydać książkę o swoich spostrzeżeniach związanych z egzorcyzmami jej podtytuł brzmi: Przypadki psychiatry w świecie egzorcyzmu. Co może zaskoczyć czytelników, ale szpitale psychiatryczne są w ścisłym kontakcie z egzorcystami. Według nieoficjalnych informacji na 10 pacjentów, aż 3 potrzebuję interwencji kapłana. Jeśli człowiek czuję, że jest ofiarą klątwy, dręczenia fizycznego bądź umysłowego to przede wszystkim powinien szukać ratunku w modlitwie do Jezusa Chrystusa. W Liście do Efezjan 6:12 jest wyraźnie napisane: Gdyż bój toczymy nie z krwią i z ciałem, lecz z nadziemskimi władzami, ze zwierzchnościami, z władcami tego świata ciemności, ze złymi duchami w okręgach niebieskich.

Polecam obejrzeć wstrząsające świadectwo związane z działaniem sił ciemności w życiu człowieka oraz zachęcam do kontaktu osoby, które mają podobne przeżycia i nie mogą się z nimi z nikim podzielić: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.