Plan Szatana na podstawie świadectwa Rogera Morenau

Plan Szatana na podstawie świadectwa Rogera Morenau

Roger Morenau jest autorem książki: Podróż w świat nadprzyrodzony. W swojej książce odsłonił rąbka tajemnicy związanej z tym w co kiedyś był zaangażowany, a mianowicie w spirytyzm oraz kult demonów. Publikacja ta robi wielkie wrażenie ze względu na to, że przesłanie jakie zostało objawione Rogerowi przez najwyższego kapłana satanistycznego wypełnia się na naszych oczach. 

Będąc młodym mężczyzną przebywającym w mieście Montreal Roger zaangażował się w kult demonów. Roger po skończeniu II wojny światowej wrócił z Królewskiej Marynarki Wojennej. Szukał dla siebie zajęcia w Kanadzie. Spotkał tam swojego znajomego z którym razem służył. Ten zaprosił go na seans spirytystyczny. Podczas jednego spotkania Roger obserwował jak jego kolega rozmawia z rzekomym duchem ich zmarłego kolegi. Podczas jednego z seansów zamanifestował się duch. Roger wielokrotnie brał udział w seansach spirytystycznych aż wreszcie został zaproszony do tajnego stowarzyszenia. 

To tam dowiedział się, że duchy, które podają się za zmarłych to tak naprawdę upadłe anioły, duchowe istoty. To są te same anioły, które pociągnął w buncie ze sobą Szatan. Dowiedział się również, że w tajnym stowarzyszeniu są czczone demony: Lucyfer i wszystkie jego anioły. Członkowie sekty byli zaprzedani dla sławy. Nie wierzyli w to, że Jezus wróci w chwale i mocy. Do sekty należeli ludzie o wielkiej sławie, biznesmeni, lekarze oraz prawnicy. Nazywali oni demony po imieniu np. bóg Nechusztan. Podczas ceremonii satanistycznych ważnym punktem było uczynienie z pieśni ku czci Stwórcy i Jezusa bluźnierstwa.

Na spotkaniach w których brał udział Roger kapłan poruszył sprawy rady generalnej zwołanej przez Szatana. Kapłan opisał członkom stowarzyszenia  trzy częściowy plan, który ma za zadanie odwieść ludzi od uzyskania zbawienia. Pierwszy etap został nazwany: chrześcijańskie bałwochwalstwo. Było to związane z tym, że ludzie mieli być zwiedzeni tak, aby wierzyli, że mogą nawiązać kontakt ze zmarłymi. Do tego celu są używane demony by objawiały się ludziom pod postacią zmarłych krewnych bądź świętych. Zwiedzenie to ma na celu, aby utrwalić w ludziach wiarę w nieśmiertelność duszy oraz wieczne życie po śmierci. Wystarczy wierzyć w życie po śmierci by zawierzyć się szatańskiej ideologii. 

Według autora z początkiem roku 1700 szatan i służące mu upadłe anioły zwołały wielką radę.  Celem było przygotowanie się na nadchodzącą wielką przemysłową erę, mającą wkrótce nadejść na świecie. Po erze przemysłowej miała nadejść era, która związana miała być z wielkimi odkryciami naukowymi. To czas tuż przed rozstrzygnięciem wielkiego boju między siłami dobra i zła. Po zakończeniu narady wyznaczono trzy główne cele. Pierwszym z nich było to by ludzie przestali wierzyć w szatana. Następnym celem było to by przejąć kontrolę nad umysłem ludzkim poprzez techniki związane z odmiennym stanem świadomości. Szczególnie związane to było z metodami leczenia alternatywnego, które miało zostać włączone do medycyny i przedstawione jako korzystne dla człowieka. Do tych metod należy między innymi hipnoza. Hipnoza miała przysłużyć się przede wszystkim temu by ludzie odkryli w sobie świadomość, dzięki której będą opisywać swoje rzekome poprzednie wcielenia. W czasie sesji osoby takie miały być pod kontrolą złego ducha, który będzie podszywał się pod istoty ze starożytnych czasów, które żyły na przykład 3-4 tysiące lat temu. Plan zakładał także dechrystianizację Zachodu poprzez wprowadzenie mistycyzmu.

Lucyfer według satanistycznego kapłana wpłynął również na ludzi nauki by całkowicie podważyć autorytet biblijny. Pod jego szczególną kontrolą znalazł się Karol Darwin. 

Duchy demoniczne również chcą wpoić ludziom ważność niedzielnej świętości. Siły nieczyste będą wywierać wpływ na liderów politycznych z różnych części świata by wywyższyli ten dzień jako święty. Jest to dzień poświęcony bogu słońca i został szczególnie wybrany przez Lucyfera. 

Roger uważa, że wielki plan szatana przyniesie mu żniwo z każdego narodu za sprawą jego ostatniego dzieła. W kulminacyjnej fazie planu duchy demoniczne będą podszywać się pod mieszkańców dalekich planet galaktyki. Przybędą na ziemię, aby ostrzec mieszkańców przed jej rychłym zniszczeniem. Będą mówić o katastrofie przed jaką ludzkość się uchroni jeśli podejmie odpowiednie kroki.

W tym czasie coraz większa rzesza ludzi będzie miała doświadczenia wyjścia spoza ciała. Wybrane przez demony osoby będą mogły udać się w pewne partie świata, rozglądać się i po powrocie opisywać swoje doznania. 

Demony będą przede wszystkim przekonywały ludzi o wejście we wspaniałą nową erę, kiedy to na naszej planecie zapanuje czas pomyślności. Obiecywać będą erę bez wojen i głodu.

Słowa autora książki mogą wydawać się śmieszne i nierealne, ale nie da się ukryć, że współcześnie duchowość została zepchnięta na całkowity margines. Większość społeczeństwa nie wierzy w istnienie Szatana. Jego wyobrażenie zostało sprowadzone do postaci z rogami i kopytami. Media zasypują nas codziennie informacjami jak możemy poprawić sobie komfort naszego życia stosując przy tym różnego rodzaju techniki pochodzące z Dalekiego Wschodu takie jak reiki, czy praktykowanie jogi. Pojawia się coraz więcej filmów i programów dokumentalnych przygotowujących nas na kontakt z obcą cywilizacją. Najnowsze odkrycia archeologiczne idą w kierunku tego, że kiedyś na naszej planecie istniała obca cywilizacja, która przysłużyła się do naszego rozwoju. W ostatnim czasie coraz więcej osób doświadcza zjawiska OOBE. Ludzie miewają objawienia i widzenia, czy to świętych, czy to zmarłych bliskich im osób. Nie trzeba dodawać, że niedziela została wywyższona na naszych oczach prawnie. Czy zatem biorąc pod uwagę te fakty możemy mieć wątpliwości co do świadectwa pana Rogera Morenau ? Żyjemy w trudnych czasach i z pewnością powinniśmy zadawać sobie trudne pytania, a szczególnie te, które związane są z sensem naszego istnienia.