Zagrożenia duchowe - Tarot

Zagrożenie duchowe - Tarot 

Mówiąc obrazowo, opętanie jest przebywaniem złego ducha w osobie, która dopuściła do tego przez zawarcie jakiegoś paktu bądź oddała życie swoje życie szatanowi poprzez prośbę lub zaangażowanie w satanizm lub okultyzm. Aby doszło do opętania, musi pojawić się jasna deklaracja ze strony człowieka. Bardzo często dzieje się to na zasadzie poproszenia o coś. W kryzysowych sytuacjach ludzie proszą diabła o zdrowie bądź o inne dobro.

Demony nie mają dostępu do wyższych władz duszy (intelektu i woli), dzięki, którym człowiek może zjednoczyć się z Bogiem. Mogą jednak wpływać na nie za pośrednictwem zmysłowości, oddziałując na pamięć, wyobraźnię, a przede wszystkim uczuciowość, do której mogą przenikać, którą mogą zdeprawować, a nawet opanować w całości bądź częściowo. Mogą poza tym zamieszkiwać w ciele człowieka. 

Do egzorcysty powinna trafić osoba, u której dochodzi do jakieś manifestacji złego ducha. Osoba opętana przede wszystkim nie umie się modlić i ma wielką awersję do rzeczy świętych. Może tracić świadomość, mieć jakieś niekontrolowane wybuchy agresji, których potem nie pamięta, może mówić innymi językami, może być w nocy duszona przez złe duchy, a nawet w tych snach może być wykorzystana seksualnie. Opętanie może dotyczyć miejsc i rzeczy, których zły bierze w posiadanie. Jeśli chodzi o miejsca w książce księdza możemy zapoznać się między innymi z historią pewnej rodziny ze Śląska. Pewna kobieta wywoływała duchy i miała też karty, z których wróżyła sąsiadom. Kiedy zmarła, rodzina przeniosła jej rzeczy na strych. Od tego momentu w domu zaczęły dziać się dziwne rzeczy – demony, które zostały zaproszone dawały o sobie znać. Próbowano różnych metod, aby to zmienić. Manifestacje złego ducha ustały po spaleniu tego stolika i licznych modlitwach wstawienniczych. 

Do nękania demonicznego może dojść przez lekceważenie przykazań Bożych. Pewna nauczycielka podczas choroby włączyła sobie w nocy telewizor i oglądała program ezoteryczny. W programie wróżka tłumaczyła jak wróży się z kart. Zadzwoniła i poprosiła o poradę. Kiedy wyzdrowiała kupiła sobie karty Tarota. I pewnego dnia, gdy je rozkładała zobaczyła kartę śmierci. Od tej chwili nie mogła przestać myśleć o złowrogiej karcie. Nieustannie dręczyły ją myśli samobójcze. Gdy widziała nóż w kuchni, coś jej mówiło, żeby sobie go wbiła w serce. 

Wróżbiarstwo są to praktyki, które wkraczają w tajemniczą dla człowieka strefę i dlatego pobudzają jego ciekawość. Zważywszy, że wiele rzeczy z ludzkiego życia, dotyczących zarówno psychiki, jak i przyszłości jest zakryte przed człowiekiem, wróżbici posługują się różnymi technikami, usiłują zdobyć taką wiedzę oraz zainteresować ją swoich klientów. Tarot stanowi narzędzie umożliwiające zdobycie takiej wiedzy, zakryte przed zwyczajnym człowiekiem i przekraczającej jego naturalne zdolności.  Według zwolenników Tarota – staje się on podręcznikiem tajemnej wiedzy, przynoszącej zbawienie i odpowiedź na wiele problemów, które dręczą człowieka. Osoby zajmujące się Tarotem wizji nieznanego pochodzenia np. pochodzących od tzw. duchów opiekunów, przewodników duchowych, bytów astralnych itp. Osoby, które chodzą do tarocistów mogą przez kontakt z okultyzmem doświadczyć w życiu przykrych konsekwencji. Klienci tarocistów mogą otworzyć się na niszczycielskie działanie magicznych i nieznanych mocy we wszystkich obszarach swojego życia. W skrajnych przypadkach praktyki te mogą doprowadzić do poważnego zniewolenia, obłędu i samobójstwa. Dodatkowym zagrożeniem, związanym z praktykowaniem Tarota jest powolne i często nieświadome uzależnienie od wróżb. 

Twórcy Tarota wiążą z nim demoniczną moc poprzez symbole znajdujące się na poszczególnych kartach. Tarot powoduje, więc skutki analogiczne do tych, które powodują klątwy, czy rytuały magiczne zmierzające do szkodzenia komuś. Nawrócona tarocistka Johanna Michaelsen wyznała, że wróżby dla jej klientów sprawdzały się, ponieważ ona rzucała na nich magiczne zaklęcie. Demony tak wpływały na życia ludzi, że wróżby się urzeczywistniały. Tarociści twierdzą, że biorąc do ręki karty Tarota, czują jakby obcowali z wielką tajemnicą i wiedzą pochodzącą nie z tego świata. Warto podkreślić, że najbardziej popularne wersje Tarota były dziełem między innymi Arthura Edwarda Waitea oraz znanego satanisty Aleistera Crowleya. Badaczem Tarota był również twórca czarnej mszy Elifas Levi. 

Historia Tarota sięga czasów starożytnego Egiptu. Do Europy moda na kartomancję dotarła w XVIII w. dzięki cieszącej się wielką sławą wróżce Marie Anne Adeilaide Lenormand, która wyczytała dla Napoleona Bonaparte najpierw zwycięstwo, a potem upadek. Tarotem również zaczęły interesować się bractwa masońskie. Od nich pochodzi teza, że 22 karty składające się na wielkie arkana, odpowiadają literom alfabetu hebrajskiego i mają ścisły związek z żydowską kabałą. Według nich poznanie tajników Tarota pozwala na zdobycie wiedzy tajemnej, która dostępna jest, tylko dla wybranych. 

Mógłby ktoś powiedzieć o wróżbiarstwie: ,,robię to, tylko dla zabawy by sprawdzić do czego to prowadzi”. Ta zabawa może otworzyć drzwi do naszego życia dla demonów. Kula śniegowa nie waży zbyt wiele. Jeśli jednak będzie się toczyła wzdłuż pokrytego śniegiem zbocza góry, powiększy się znacznie. Podobnie jest z uprawianiem okultyzmu. Zaczyna się od małych rzeczy, a może skończyć się poważnymi problemami. 

Jeśli zajmowałeś się wróżbiarstwem bądź ktoś z Twojej rodziny, to poproś Boga o wybaczenie oraz odnowić z Nim więź. Niezależnie od tego, jak często ktoś przekroczy przykazania Boże, zawsze może otrzymać Jego przebaczenie. 

Jeśli w Twoim domu znajdują się przedmioty związane z wróżbiarstwem – karty bądź książki związane z nauką wróżenia – wyrzuć je. Pochodzę z rodziny, gdzie uprawiano wróżbiarstwo i skutki tego grzechu bardzo mocno ujawniły się w moim życiu. Ataki, nękania demoniczne oraz przejawianie zdolności do jasnowidzenia przejawiały się u mnie przez kilkanaście lat. Na mojej drodze pojawiali się ludzie, którzy proponowali mi zaakceptowanie zdolności i rozwijanie ich. Wiedziałam z jakimi konsekwencjami to się wiążę. Zdecydowałam się na modlitwę o uwolnienie z osobą wyświęconą. Jeśli w Twoim domu dochodzi do dziwnych zjawisk i wstydzisz się o tym komuś powiedzieć, bo w Twoim otoczeniu nie ma osób wierzących, to zacznij od tej modlitwy. Zacznij czytać Biblię i módl się własnymi słowami. 

Zanurzam się w najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuje wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. 

Źródła: 

1/ Demoniczne karty - praca zbiorowa

2/ Egzorcyzm. Posługa miłości - M. Olszewski

3/ Satanizm jako ucieczka w absurd - Jeffrey J. Steffon

Świadectwa do posłuchania: