Przekleństwo i klątwa jak objawia się w życiu 

Historia kobiety, na którą rzucono klątwę została opisana w książce: Psychiatra w piekle? przez Simone Morabito.  Historia nękania kobiety zaczęła się, kiedy zmarli jej sąsiedzi. Przez niemal całe życie toczyli oni spór z teściową kobiety. Właśnie wtedy zaczęło dochodzić do dziwnych sytuacji w domu, w którym ona zamieszkiwała wraz ze swoją rodziną i teściem.  

Każdego ranka o godzinie 4 słychać było skrzypiące drzwi w kuchni, wyłączniki prądu same działały, a to światło zgasło, a to znów się włączyło. Słychać było szybkie kroki w całym domu oraz czuć było chłodne powiewy powietrza.  

Kobietę zaczął doskwierać dziwny ból, płakała ona bez powodu. Odczuwała silne duszności i rozległe bóle na całym ciele, czuła, że ma arytmię. Jej objawy z pewnością można zaliczyć do tych, którzy czują pacjenci chorzy na depresję.  

Kobieta zaczęła szukać pomocy i tak trafiła do gabinetu prano terapeuty. Spotkała go przypadkiem na ulicy. Kobieta była zadowolona z paru wizyt, czuła, że została naładowana pozytywną energią.  

Jednak po jednej z wizyt jej stan zamiast się polepszyć uległ pogorszeniu: wyszłam z jego gabinetu i po 20 metrach wchodząc do kuchni zostałam nagle napadnięta przez złą potężną i przewrotną siłę, która doprowadziła mnie do szalonego drżenia. Przestraszyłam się na śmierć i nie rozumiałam co się stało podniosło mi się ciśnienie i dostałam pokrzywki od razu (zapytałam tego mężczyznę a on odpowiedział nie wiem co się stało ale jest pani bardzo silna i wyzdrowieje) Zdaje się że w moim mózgu otworzyły się drzwi do szaleństwa chciałam zabijać chciałam odebrać sobie życie rzucić się przez okno stąd strach przed braniem do ręki noża przed czytaniem w gazecie od nieszczęśliwych wypadkach drgawki bolesne napady rozpaczy poczucie niepokoju i winy koszmary strach przed zostaniem samej w wielkim domu przed zobaczeniem diabła w lustrze okrutna nienawidź i niechęć wobec najbliższych to Wszystko w połączeniu z niespodziewaną agresją jest ze mną przez cały dzień i choć czuję się lepiej będąc poza domem Jestem już inną osobom 

Prano terapeuta zaprzeczył, aby jego metody miały coś wspólnego z tym, co działo się w życiu i psychice kobiet.  

Kobieta 1989 r. przeszła operację woreczka żółciowego. Przez jakiś czas czuła się lepiej, jednak z czasem stany niepokoju i lęku do niej wróciły. Otrzymała wtedy list od jednej z najsłynniejszych jasnowidzek w Brescii, która deklarowała w nim pomoc. Napisała kobiecie, że widzi ją jak tonie w ciemnej wodzie. W liście przesłała dręczonej talizman, który miał zapewnić jej opiekę i ochronę.  

Kobieta wyrzuciła podarunek i zaczęła szukać pomocy u duchownych. Postanowiła szukać pomocy, ponieważ jeden z ataków bardzo ją przeraził: momentem krytycznym był 5 sierpnia niedzielne popołudnie kiedy zostałam rzucona na łóżko przez nicość i pojawiła się przede mną wizja kobiety i czym szlachetne popiersie o czarnych kręconych włosach w ciemnym stroju z wielkim białym kołnierzem zapiętym pod szyją szpilą i broszką wcześniej słyszałam, ale wydawało mi się że słyszę dwie kobiety zaciekle się kłócące i nie pozwalające mi spać więc uciekłam przestraszona na niższe piętra lecz żadne lekarstwo uspokajające mi nie pomogło 

Po tej sytuacji kobieta trafiła do duchownego w mieszkającego niedaleko Parmy. Ksiądz odprawił nad kobietą egzorcyzm.  

Kobieta po powrocie do domu w poduszkach znalazła małe okrągłe przedmioty, plecionki i druty, jak te do robótek ręcznych, a w jej poduszce z puchem były kłębki piór o różnych kształtach, niczym spłaszczone kotki i sowy. Co dziwne poprzebijane były białym sznurkiem i z każdym pociągnięciem tworzył się nowy węzeł. Kiedy, kobieta odnalazła przedmioty w jej domu zgasło światło, a drzwi zostały zamknięte w taki sposób, że musiała użyć bardzo dużej siły, aby je otworzyć.  

Jej dom został poświęcony, modlitwa pomogła i hałasy ustąpiły, jednak kobieta przez dłuższy okres czasu w swojej poduszce znajdowała sznurki bądź szpilki.  

Egzorcysta powiedział jej, że wiele lat temu została ona przeklęta i ten kto to uczynił, prawdopodobnie czerpie nadal z tego przyjemność.  

Historia ta miała miejsce we Włoszech. Kobieta była zamożna i wykształcona. Szacuje się, że we Włoszech istnieję niezmierzona ilość konkretnych przypadków dokonywanych przez magów i czarowników. W 1988 r. odbył się tam kongres poświęcony Szatanowi w Turynie. Wynikało z niego, że ilość doniesień o byciu dotkniętym skutkami czarnej magii wynosiło aż 50 miliardów rocznie.  

Inna historia opisana w tej książce dotyczyła młodej dziewczyny, która została zaczepiona na dyskotece przez 65 letniego maga satanistę. Czarownik ten omotał magię nie tylko ją, ale również jej rodzinę. Na poduszce dziewczyny można było dostrzec przeróżne elementy okultystyczne: różne dziwne przedmioty z wełny, wstążki, kolorowe sznurki oraz dziwne i plastikowe elementy wstążki, które były zaplatane w tak specyficzny sposób, jakby nie miały końca.  

Czarownik obdarował ją licznymi amuletami i polecił jej je nosić.  

Opowiadała też, że miał on pewien dziwny zwyczaj (nie chciał, żeby wieczorem świeciło się światło, ponieważ wystarczało to z telewizora). Za każdym razem, kiedy była mu nieposuszna, słyszała dziwne odgłosy z jego pokoju, jakby jakieś istoty szurały wściekle krzesłami, słyszała też jak zwraca się do nich, aby się uspokoiły, ponieważ ma gości w domu, a umawiał się z nimi na po północy. W lodówce czarownika było dużo cytryn, które znikały w czasie pełni księżyca. Dziewczyna widziała wiele z nich sczerniałych i zawiniętych w czerwony materiał razem z fotografiami młodych dziewczyn. Mag miał też notes z imionami ponad 50 dziewczyn (podobno prowadził agencję PR).  

Jedna z losowo wybranych dziewczyn, po odebraniu telefonu zaczęła rozpaczliwie krzyczeć: Zniszczyłeś mnie. W mieszkaniu satanisty odnaleziono lalkę Barbie z około 30 szpilkami wbitymi w czaszkę, serce, łono, uda i nogi. Czarownik rzucił na nią klątwę.  

Jedna z kochanek ów maga wyznała, że czuję, że źle skończy. Czuła ona nieodparte pragnienie prostytuowania się. Wiele z ofiar tego człowieka nawet jeśli się od niego uwolniły, to zostały prostytutkami.  

Dziewczyna, która domyśliła się, że padła ofiarą magii udała się po pomoc do egzorcysty. Wiodło jej się całkiem dobrze przez jakiś czas, ale potem popadła w ruinę. Klątwę niełatwo przerwać, to ciągły proces, to codzienna walka duchowa. Czasem wystarczy jedna modlitwa, a czasem potrzebne są egzorcyzmy.  

Ojciec Cairoli, znany badacz tych spraw, obliczył, że każdego roku we Włoszech sprzedaje się około 20 milionów przedmiotów związanych z czarną magią.  

Typowym przedmiotem używanym do fattury, jest kukiełka, służąca jako symbol osoby przeznaczonej na ofiarę. Podczas specjalnego rytuału magicznego wbija się w nią szpilkę bądź gwoździe. Współcześnie przekłuwa się fotografię ze zdjęciem ofiary.  

Klątwa nie dotyczy, tylko obszaru paranormalnego, jest przekazem ?negatywnej energii?. Kto bada szatańską psychologię, ten zrozumie w praktyce, że zaklęcia wypowiadane przez magów mogą być zrealizowane przez legiony szatana. 

 1. Kto sprzedał swoją duszę jest już poniekąd wcielonym demonem. Demony próbują wpędzić ofiarę w rozpacz i inne dysfunkcje psychologiczne. 

 1. Klątwa zazwyczaj uderza w słabych, w tych, którzy się nie modlą. Klątwa uderza w tych, którzy nie prowadzą życia pełnego wiary.  

 1. Rzucona klątwa może kłuć. Pacjenci opowiadają, że czują wbijane im długie i krótkie druty, które przeszywają im skronie lub sięgają do czubka mózgu. Objawia się również kłującym i przeszywającym bólem rdzenia kręgowego lub bólem sięgającym stopy.  

 1. Klątwa może zagnieżdżać się w człowieku bardzo powoli. Osoba nią dotknięta ma trudności w modlitwie, problem z wejściem do kościoła, a kiedy już tam wejdzie, to prawie od razu musi wyjść. Zmienia swój charakter, jej umysł poddany jest swoistemu zaćmieniu, zdarza się, że takiej osobie ubywa 50% uprzednio posiadanej inteligencji.  

Biblia często mówi na temat błogosławieństw i przekleństw w sumie około 600 razy. Przekleństwo można porównać do cienia, który przysłania nasze życie.  

Oto krótka lista, która może wskazywać na przekleństwo i działanie złego ducha w naszym życiu: 

 • Choroby umysłowe bądź psychiczne załamanie, 

 • Powtarzająca się chronicznie choroba zwłaszcza dziedzina, 

 • Bezpłodność, skłonność do poronień oraz inne choroby kobiece, 

 • Rozbicie małżeństwa i wyobcowanie w rodzinie, 

 • Stały brak pieniędzy, 

 • Podatność na wypadki, 

 • Powtarzające się w rodzinie samobójstwa oraz przedwczesne lub tragiczne zgony. 

Jak zaprasza się zło do swojego życia? Bardzo prosto wystarczy jak kobieta z opisanej historii odwiedzać bioenergoterapeutów, wróżyć z kart bądź zasięgać porady u wróżek, stosować techniki wizualizacji zalecane przez ruchy Nev Age, eksperymentować z magią, czy zawrzeć sam pakt z szatanem.  

Obecnie w naszej kulturze panuje tendencja, aby wszystkie zjawiska naturalne bądź też paranormalne ? w tym także dar do przepowiadania przyszłości wyjaśnić w duchu hipotez naturalistycznych. Hipotezy te ignorują bądź też wykluczają możliwość wpływu potęg demonicznych.  

Szatan posiada znacznie przewyższającą ludzką znajomość ukrytych faktów teraźniejszych i przeszłych. Stąd lekkomyślne szukanie porad u wszelakiej maści wróżbitów i jasnowidzów może sprowadzić na daną jednostkę ogromne duchowe ciemności, czy nawet życiową klęskę.

Źródła:

1/ S. Morabito ,,Psychiatra w piekle"

2/ Jeffrey J. Steffon ,,Satanizm jako ucieczka w absurd"

3/ A. Posacki ,,Okultyzm"

4/ D. Prince ,,Demony wyrzucać będą"