Transseksualizm i egzorcyzm

Transseksualizm i egzorcyzm 

W piśmie medycznym ,,Archives of Sexusal Behavior" ukazał się interesujący artykuł pod tytułem: ,,Zmiana tożsamości płciowej u transseksualisty". Jego autorzy opisują zmianę, jaka w rezultacie egzorcyzmu zaszła u kogoś odczuwającego rozbieżność między swą płcią biologiczną a psychiczną. 

Transseksualizm nie zanika w rezultacie klinicznej terapii, toteż lekarze po dokładnym przebadaniu pacjenta doszli do wniosku, że najlepszym rozwiązaniem będzie dla niego operacja zmiany narządów seksualnych z męskich na żeńskie. Przygotowując się do zabiegu John zmienił imię na Judy, poddał się elektrolitycznemu usunięciu zarostu z twarzy, a jego piersi zwiększyły się za sprawą estrogenu. Zanim jednak doszło do operacji, John pod wpływem zachęty chrześcijańskiego przyjaciela udał się do innego lekarza, który stwierdził, że prawdziwym powodem jego stanu jest demoniczna obecność. John wyraził zgodę na egzorcyzm, który trwał 3 godziny. W tym czasie wyszły z niego 22 demony. Po spotkaniu poczuł się wzmocniony w swej męskiej płci. Wyrzucił kobiece ubrania, jakie do tej pory nosił. 

Lekarze wzięli go na obserwację, która trwała dwa i pół roku. Stwierdzili ze zdumieniem, że nastąpiła trwała zmiana w jego psychicznej tożsamości płciowej z żeńskiej na męską, z czym nie zetknęli się w dotychczasowej praktyce.

Myślicie, że tej Pani/Panu pomogły by egzorcyzmy ?