Historia lubi się powtarzać - niezwykłe podobieństwo między Lincolnem i Kennedym

Historia lubi się powtarzać - niezwykłe podobieństwo między Lincolnem i Kennedym

Czy naszym życiem rządzi ślepy los, a może z góry są ustalone nasze losy ? Wielu badaczy doszło do zaskakującego wniosku jeśli chodzi o losy naszego świata. Według ich teorii nie ma przypadkowości. Uważają oni, że cały świat podlega pewnym podobnym schematom, które powtarzają się cyklicznie. Niezwykłe podobieństwo losów oraz zbieżność dat  można zauważyć między prezydentami Stanów Zjednoczonych: Abrahamem Lincolnem i Johnem F. Kennedym.

Abraham Lincoln objął urząd prezydenta Stanów Zjednoczonych w 1846 roku. Kennedy został prezydentem równo sto lat później, bo w 1946 roku. Warto zwrócić uwagę na ich dość podobną ideologię. Obaj panowie byli bardzo zaangażowani w walkę o prawa obywatelskie. Ich żony podzieliły tragiczny los nie tylko ze względu na to, że straciły swych mężów w wyniku zamachu, ale podczas pobytu w Białym Domu obie panie straciły dzieci. 

Ciekawym faktem jest również to, że Kennedy miał sekretarkę o nazwisku Lincoln, a Abraham Lincoln sekretarkę o nazwisku Kennedy. Abraham Lincoln był pierwszym prezydentem Stanów Zjednoczonych, który stracił życie w wyniku zamachu. Niezwykłe w tym jest to, że jego śmierć mu się przyśniła na kilka dni przed tym tragicznym wydarzeniem. John Kennedy został poinformowany o zagrożeniu przez wizjonerkę Jeane Dixon. Kobieta zawiadomiła go o tym, że jego życie znajdzie się w niebezpieczeństwie w listopadzie 1963 r. Kennedy zlekceważył tą wróżbę. 

Istnieje również podobieństwo między zamachowcami, którzy pozbawili życia swoich prezydentów. Morderca Lincolna urodził się w 1839 roku, a zabójca Kennedego w 1939 roku. Obaj panowie zamieszkiwali tereny południowych stanów. Zaskakujące jest to, że żaden z nich nie dożył swego procesu sądowego. 

Śmierć Lincolna i Kennedego wynikła z powodu postrzału w głowę. Obaj prezydenci stracili życie w piątek. Po ich śmierci ich następcami zostali ludzie o takim samym nazwisku. Urząd po Lincolnie przejął Andrew Johnson, który na świat przyszedł w 1809 roku. Władzę po Kennedym sprawował Lyndon Johnson, który urodził się w 1908 roku.