Piłsudski i wiedza tajemna

Piłsudski i wiedza tajemna 

Józef Piłsudski to postać, która mocno odznaczyła się w polskiej historii. Postać Józefa Piłsudskiego jest bardzo barwna i warto z pewnością przyjrzeć się bliżej biografii tego męża stanu. Józef Piłsudski jest bardzo gloryfikowany przez kościół katolicki. W świetle badań historycznych wygląda to na naprawdę kiepski żart. Historia tego człowieka jest przede wszystkim mocno zakłamana. Niedawno ukazała się znakomita książka Tomasza Ciołkowskiego pod tytułem: Piłsudski bez retuszu. W tej pozycji autor przedstawia nam nieznane dotąd bliżej fakty związane z życiem i działalnością Józefa Piłsudskiego. Najciekawszym wątkiem dla mnie, który był już przybliżany na tym blogu jest to, że Piłsudski był bardzo mocno związany z masonerią. Zakulisowe działania członków loży przedstawiają wiele faktów historycznych w innym świetle jak choćby wydarzenie związane z przewrotem majowym.

Piłsudski z masonerią pierwszy raz zetknął się około roku 1900. Spotykał się bardzo często z lekarzem psychiatrą Rafałem Radziejowiczem. Lekarz ten założył lożę masońską w 1910 r. Dzięki pomocy loży masońskiej został wydostany z więzienia Cytadela, gdzie trafił za wydawanie pisma: Robotnik.

 Masoni w czasie I wojny światowej zaangażowali się w propagowanie kultu Józefa Piłsudskiego. W 1919 r. do Józefa Piłsudskiego zgłosił się Władysław Baranowski odbył z nim dwie rozmowy. W lipcu 1919 i w październiku 1920. Nakłonił on Piłsudskiego do propagowania idei masonerii. Wspólnie ustalili oni listę osób, którym można było zaproponować przyjęcie do masonerii. Pierwsze spotkanie odbyło się w mieszkaniu Wieniawy Długoszowskiego. Wielki wpływ na powstanie polskiej masonerii miała masoneria włoska. W 1915 w Rzymie powstała polska loża masońska Polonia.

 W 1924 masoneria postanowiła przejąć władze w Polsce. Rząd W. Grabskiego nie gwarantował masonerii przejęcia władzy. Roman Knowhl czołowy mason stwierdził, że maja dwóch kandydatów do wyboru Sikorskiego bądź Piłsudskiego. W 1925 r. do polski zostało sprowadzone dzięki masonowi Zalewskiemu złoto brytyjskie i za te pieniądze został zorganizowany zamach majowy. Złoto o wartości 800 tysięcy funtów zostało zdeponowane w banku żydowskiego bankiera, który pod ten depozyt wypłacił zamachowcom 3 miliony 800 tysięcy złotych. Pieniądze te zostały przeznaczone na zorganizowanie zamachu majowego. Gdyby nie ten zamach Piłsudski zapewne nie objął by władzy w Polsce. Co ciekawe po przejęciu władzy Piłsudski zgodził się za namową masonerii do zmiany godła państwowego. Z godła usunięto krzyż, a zamiast korony otwartej orzeł posiadał koronę zamkniętą, która jest symbolem władzy podległej. 

godło z 1919 r. 

zmienione godło z 1927 r. 

Na politykę w Polsce ogromny wpływ mieli masoni. Na 550 ministrów rządu sanacji aż ponad 200 było członkami loży masońskiej. Masoni wieli wpływ wywarli przede wszystkim na szkolnictwo, politykę zagraniczną oraz wywiad wojskowy. W 1929 r. doszło do konfliktu Piłsudskiego z masonami. Po tym rozdźwięku Piłsudski ograniczył wpływy masonów w Polsce. 

Oczywiście kontakty z masonerią wiążą się przede wszystkim z uzyskaniem wiedzy tajemnej. Historycy są pewni, że pierwsze kontakty z okultyzmem Piłsudski nabył podczas pobytu na Syberii, gdzie kontaktował się z rewolucjonistami, którzy byli zaangażowani w tego typu praktyki. W 1887 r. Cyganka wróżyła Piłsudskiemu z ręki. Wywróżyła mu wielką karierę polityczną oraz to, że będzie kimś równy carowi w Rosji w przyszłości. Piłsudski podobno bardzo mocno uwierzył w tą przepowiednię. Determinowała ona wszystkie jego działania na rzecz tego by w przyszłości faktycznie przejąć władzę w Rzeczpospolitej. 

Józef Piłsudski przyswajał sobie również sztukę wróżenia z kart Tarota. W 1915 r. wziął pierwszy raz udział w seansie spirytystycznym podczas której udało się przywołać duszę generała Linkiewicza. Piłsudski nawiązał również kontakt z bardzo znanym medium jakim był S. Ossowiecki. Przeprowadzał z nim eksperymenty związane z odczytywaniem przez Ossowieckiego listów, które były zalakowane. Zafascynowany okultyzmem Piłsudski stopniowo uzyskiwał coraz większą wiedzę związaną z tym tematem. W 1924 r. spotkał się z szefową Towarzystwa Teozoficznego Wandą Dynowską. Kobieta ta nakłoniła go do spotkania ze światowej sławy okultystą Georgem Sidneyem Arundalem. Wieli mistrz loży masońskiej odwiedził Piłsudskiego w Sulejówku. Arundal namówił Piłsudskiego do wzięcia udziału w czarnej mszy. Piłsudski zaczął brać udział w czarnych mszach. Jedna z nich odbyła się w mieszkaniu hrabiny Kazimiery Broel - Platter przy ulicy Moniuszki 4 w Warszawie. 

Jedna z czarnych mszy została zorganizowana tuż przed zamachem majowym w 1926 r. Jak wspominała jego żona Aleksandra Piłsudska po tej ceremonii okultystycznej zmieniła się całkowicie psychika i osobowość jej męża. Od tego czasy Piłsudski zaczął bać się ciemności i spał wyłącznie przy włączonym świetle. Jego problemy z psychiką pogłębiały się. Piłsudski coraz częściej doznawał omamów słuchowych i wzrokowych. Piłsudski mówił, że słyszy kroki oraz widzi duchy i inne przerażające zjawy. 

Finałem jego problemów psychicznych było zastrzelenie przez Piłsudskiego żandarma w 1938 r. Żandarm pełnił służbę pod Belwederem. Piłsudski nie potrafił rozróżnić świata fikcji od rzeczywistości i strzelił dwa razy do żandarma. Sprawa została zatuszowana. 

Więcej na temat powiązań Piłsudskiego z okultyzmem można przeczytać w jednym z rozdziałów książki Tomasza Ciołkowskiego. Warto wspomnieć na koniec, że Adolf Hitler był bardzo pozytywnie nastawiony do faktu, że Piłsudski objął władzę w Polsce w 1926 r. Oczywiste jest, że za obaj dyktatorami stały loże masońskie. 

Jeden z bardziej znanych cytatów Piłsudskiego brzmi: Religia jest dla ludzi bez rozumu. Nic dziwnego, że głosił tego typu hasła skoro przez jakiś czas wykonywał rozkazy masonów. 

Czy Piłsudskiego możemy nazwać bohaterem narodowym i wielkim patriotą w świetle faktów historycznych ? Oczywiście, że nie. Na temat Piłsudskiego powstało również wiele innych ciekawych publikacji. Polecam prócz książki pana Ciołkowskiego również książkę pod tytułem: Złowrogi cień Marszałka autorstwa Rafała Ziemkiewicza. 

Patrz też: Piłsudski i zjawiska paranormalne