Tegoroczna edycja ekskluzywnego spotkania grupy Bilderberg odbyła się w hotelu Montreux Palace w szwajcarskim mieście Montreux i trwało od 30.05.2019 r. do 2.06.2019 r. Tym razem spotkanie odbyło się w celu promowania cieplejszych stosunków między Stanami Zjednoczonymi, a Europą. W tegorocznym spotkaniu brało udział około 130 gości. Część osób, które biorą udział w spotkaniu nie figurują na oficjalnej liście przedstawionej przez grupę na oficjalnej stronie internetowej. 

W spotkaniu brał udział między innymi: szwajcarski minister finansów Ueli Maurer, francuski minister gospodarki Bruno le Maire, były dyrektor generalny Google Eric Schmidt, sekretarz generalny NATO Stoltenberg oraz były sekretarz stanu Henry Kissinger. Jednym z najważniejszych gości był zięć Donalda Trumpa - Jared Kushner oraz według nieoficjalnych źródeł sekretarz stanu w administracji Donalda Trumpa - Mike Pompeo. 

Polskę w tym roku reprezentowali prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Warto zwrócić uwagę, że Trzaskowski był sponsorowany przez fundację Batory należącą do G. Sorosa. Trzaskowski był jego stypendystą. Druga ciekawa informacja dotycząca prezydenta Warszawy jest taka, że jego matka współpracowała z SB. Zostało to dość mocno opisane na portalu internetowym dorzeczy.pl.  Na spotkanie przyjechała również Jolanta Pieńkowska. Jej obecność wielu może dziwić. Prawdopodobnie na spotkaniu grupy reprezentowała interesy swojego męża - Leszka Czarneckiego. Warto tu przypomnieć, że w jednym z wywiadów wspomniała, że musiała swojego męża ukrywać w bagażniku, gdyż razem uciekali przed służbami specjalnymi. Dodatkowo niedawno wyszło na jaw, że kierowca Pieńkowskiej był oficerem służb specjalnych i pracował pod przykrywką. Do Monteux przyjechał również Radosław Sikorski. Jego obecność nie powinna dziwić ze względu na to, że jest częstym gościem na spotkaniach grupy Bildenberg. Żoną Sikorskiego jest Anne Applebaum, która należy do masońskiego bractwa Skull&Bones. Stowarzyszenie to zostało założone na uniwersytecie Yale w amerykańskim mieście Nev Haven w 1832r. przez generała Williama Huntingtona Russella (1809-1885) oraz przyszłego polityka Alphonsa Tafta (1810-1891). Wzorowali się oni przede wszystkim na europejskim tajnym stowarzyszeniu głównie na Zakonie Iluminatów. 

W tym roku podczas obrad grupy Bilderberg poruszano takie tematy jak: 

 1. Stały porządek strategiczny.
 2. Co dalej z Europą ? 
 3. Zmiany klimatyczne oraz stabilność i samowystarczalność.
 4. Chiny.
 5. Rosja.
 6. Przyszłość kapitalizmu.
 7. Brexit. 
 8. Etyka sztucznej inteligencji.
 9. Media społecznościowe jako broń.
 10. Znaczenie kosmosu.
 11. Zagrożenia cybernetyczne. 

Pierwsze spotkanie grupy Bilderberg odbyło się w 1954 r. w holenderskim miasteczku Oosterbeck w luksowym hotelu Bildenberg. Na zaproszenie holenderskiej rodziny królewskiej oraz rodziny amerykańskich miliarderów Rockeffelerów do miasteczko przybyło 120 najbardziej wpływowych polityków demokratycznego świata. Od tamtej pory spotkania odbywają się regularnie. 

Na spotkania przyjeżdżają najbardziej wpływowi ludzie z całego świata, a mimo to media milczą na ten temat. Z zasady media nie wspominają o tych spotkaniach, ponieważ główne telewizje i dzienniki należą do członków grupy Bilderberg. 

Uczestnicy zobowiązani są do utrzymania tajemnicy na temat tego co tak naprawdę działo się podczas spotkania. Wiele osób jest przekonanych, że za zamkniętymi drzwiami decydują się losy świata. Członkowie grupy mają za zadanie wdrożyć w życie wszelkie plany, które zostały ustalone podczas spotkania.