Uderzeni przez piorun

Uderzeni przez piorun

Ludzie, którzy zostali uderzeni przez piorun, doświadczają czasami dziwnych zjawisk paranormalnych oraz przeżywają wewnętrzną przemianę duchową, która sprawia, że całkowicie inaczej postrzegają otaczającą ich rzeczywistość. 

Czytaj więcej: Uderzeni przez piorun

Kontakt ze zmarłymi - transkomunikacja

Maszyna do komunikacji ze zmarłymi - transkomunikacja

W roku 1920 Edison pierwszy postawił hipotezę, że radio mogłoby posłużyć za instrument do komunikowania się ze zmarłymi. W jednym z udzielonych wywiadów powiedział, że tworzy takie urządzenie i, że będzie one przydatne badaczom, którzy zajmują się życiem pozagrobowym tak samo jak mikroskop badaczom przyrody. Edison wysunął teorie, że pomiędzy częstotliwością fal radiowych można ustalić taką częstotliwość, która umożliwi kontakt ze zmarłymi. Edison tłumaczył to tak: Jeżeli nasza osobowość trwa po tym, co nazywamy śmiercią, wówczas logiczne jest założenie, że zachowana zostaje pamięć, rozum i inne zdolności oraz wiedza, jaką nabyliśmy na ziemi. Toteż, jeśli osobowość nadal istnieje, można sądzić, że ci którzy odeszli, zechcą komunikować się z tymi, których pozostawili tutaj. Gdybyśmy opracowali wystarczająco czuły przyrząd, który mógłby być kierowany lub poruszany przez naszą osobowość w następnym życiu, powinien on coś zarejestrować. 

Czytaj więcej: Kontakt ze zmarłymi - transkomunikacja

Przekazy podprogowe

Przekazy podprogowe

Podświadomość człowieka do dziś jest dla nauki tajemnicą. Każdego dnia zauważamy wokół siebie tysiące bodźców, które atakują nasze zmysły, starają się nam coś sprzedać. Oprócz zwykłych bodźców oddziałują na nas niedostrzegalne przez nasze oczy sygnały podprogowe. Sygnały podprogowe to różne bodźce zmysłowe, które są tak szybkie lub tak dobrze zamaskowane, że nasza zwykła świadomość ich nie zarejestruje. 

Czytaj więcej: Przekazy podprogowe

Tajemna moc derwiszy

 Tajemna moc derwiszy

Od ponad tysiąca lat członkowie pewnych sekt bliskowschodnich potrafią w stanie transu dokonać niezwykłych rzeczy. Derwisze potrafią chodzić boso po ogniu i przebijać sobie ciało, na którym nie widać śladów zadanych ran. 

Czytaj więcej: Tajemna moc derwiszy

Sobowtór

Sobowtór

Większości z nas z nas z pewnością zdarzyło się wziąć nieznajomego zauważonego przelotnie na ulicy za kogoś z przyjaciół lub przynajmniej zdziwić się czyimś uderzającym podobieństwem. 

Czytaj więcej: Sobowtór

O klątwach

O klątwach

Zdarza się, że czasem natrafiamy na historię, które opowiadają o tym, że różni ludzie umierają, a ich śmierć związana jest z rzuconym na nich urokiem. Czy warto wierzyć w takie historie o magii śmierci ? 

Czytaj więcej: O klątwach

Odgłosy duchów

Odgłosy duchów

Czym wytłumaczyć zjawiska tajemnicze głosy, rejestrowane czasem przez urządzenia elektroniczne ? Niektórzy uważają, że tak próbują się z nami kontaktować zmarli. Stanowisko kościołów chrześcijańskich jest bardzo stanowcze. Przedstawiciele kościoła uważają, że w ten sposób dochodzi do manifestacji bytów demonicznych. 

Czytaj więcej: Odgłosy duchów

Psychiczne ataki

Psychiczne ataki

Jednym z symptomów zaatakowanego umysłu są bóle głowy, słychać głosy, które wykrzykują obraźliwe przekleństwa. Na koniec popadamy w głęboki smutek i poczucie, że nie chcemy już dłużej być obecni na tym świecie. Takie zachowanie może również informować o tym, że zostaliśmy zaatakowani i ktoś próbuje zawładnąć naszą psychiką i umysłem. 

Czytaj więcej: Psychiczne ataki

Podróże astralne

Podróże OOBE 

Mówi się, że istnieją ludzie, którzy potrafią świadomie lub spontanicznie opuścić swoje ciało i poruszać się czy latać w dowolne wybrane miejsce na naszej planecie, a nawet dostać się do innego wymiaru. Do takich niematerialnych podróży może dojść w różnych okolicznościach. 

Czytaj więcej: Podróże astralne

Narodowe Stowarzyszenie Kościołów Spirytystycznych

Narodowe Stowarzyszenie Kościołów Spirytystycznych

Dziewietnastowieczny spirytyzm był ruchem, który początkowo nie posiadał żadnej ściśle określonej struktury organizacyjnej. Został zapoczątkowany w 1848 roku dzięki doświadczeniom medialnym sióstr Fox, a następnie zaczął szybko się rozrastać, w miarę jak inne osoby odkryły u siebie zdolności paranormalne i stawały się zawodowymi mediami, organizując publiczne pokazy, na które ściągały tłumy, oraz urządzając prywatne seanse. Chociaż wokół różnych wybitnych mediów powstawały lokalne kościoły spirytystyczne, brak było organizacji o charakterze powszechnym czy ekunemicznym. Jedyną formą zorganizowanej aktywności były przez wiele lat letnie obozy spirytystyczne organizowane w wielu miejscach na terenie Stanów Zjednoczonych. 

Czytaj więcej: Narodowe Stowarzyszenie Kościołów Spirytystycznych