Weronika Lucken 

Urodzona w 1918 r. amerykanka zalicza się do najbardziej znanych na świecie jasnowidzów i mediów XX wieku. Mimo kontynuowania swoich mediumicznych praktyk i doświadczeń pozostała gorłiwą katoliczką. Dzięki trafności swoich przepowiedni już w młodym wieku zyskała popularność i to wśród amerykańskich elit politycznych i gospodarczych. Znane są jej przepowiednie dla prezydenta Rooseuelta, o podziale Indii w 1947 r., o śmierci Mahatmy Ghandiego zwycięstwie komunistów w Chinach, zamachu na prezydenta Johna Kennedyego, katastrofie samolotu, w której zginął Sekretarz Generalny ONZ Dag Hammarskjoeld i wiele innych.Weronika Lucken była największą współczesną mistyczką amerykańską. Mieszkała w nowojorskim Bayside. Jej wizje przez znaczną część społeczeństwa, w tym również przez łicznych księży katołickich, uznawane były za autentyczne.

Słowa Pana Jezusa z 24 marca 1972 r.

?Mówiłem wam o kuli odkupienia, co spowodowało u wielu dusz spekulacje. Objaśnię teraz jak to się stanie. Kula ta przybliży się do sfery waszej Ziemi. Przyjdzie ona z wszechświata, nie będzie pochodziła z ręki ludzkiej... Zostaniecie uderzeni przez kometę... Nastanie czas waszego chrztu ogniem..."

Wizja z 14 września 1972 r.

Podczas tej wizji Weronika Lucken widziała straszne obrazy. Widziała olbrzymie błyskawice, której towarzyszył straszny upał. Widziała płomieniste, kręcące się kule, rzucające dookoła siebie ogień. Widziała spadające odłamki skał, zapadające się domy i wielką ciemność. Wszystko pogrążyło się w ciemności, tylko niewiele świec było zapalonych w zaciemnionych domach. Widziała jak ludzie tłukli w drzwi, w zamknięte drzwi. Nikt jednak nie odważył się i nie wpuścił ich do środka. Spadał pył czarny jak sadza. Ludzie stawali się od niego czarni, straszni i palący się! Zabrakło wody do picia. Wszyscy byli bardzo spragnieni. Ludzie gromadzili się na stopniach schodów. Niebo było bardzo czarne, spadał pył, dokoła brud. Ludzie zachowywali się jak szaleni.

Słowa Matki Bożej z 24 marca 1973 r.

?Dni na waszej ziemi sę policzone. Kula oczyszczenia jest w drodze. Wszyscy, którzy podczas tych ciężkich chwil cierpienia pozostaną w pobliżu Mego Syna, nie potrzebują się obawiać. Wszyscy, którzy podczas tych ciężkich cierpień wpadną w wieczną ciemność, uczynią to z własnego wyboru..."

Wizja z 12 kwietnia 1975r.

"Nadchodzą końcowe dni naszej ery. Liczni stracą życie w olbrzymim płomieniu, kiedy na Ziemię spadnie ognista kula. Będzie wyglądała jak wirujące Słońce, spadające na Ziemię. Ognista kula będzie dla wszystkich doskonale widoczna przez blisko dwa tygodnie. Następnie nadejdą trzy dni ciemności. Uprzednio jeszcze mieć będzie miejsce wybuch na Słońcu i niebo nasze nabierze koloru różowego"

Patrz też: Królowa Niebios