Przepowiednie Edgara Cayce odnośnie Rosji i Stanów Zjednoczonych

Przepowiednie Edgara Cayce odnośnie Rosji i USA

Edgar Cayce był jednym z najbardziej znanych wizjonerów na świecie (1877-1945). Swoje wizje miewał we śnie. Właśnie dlatego nazywano go śpiącym prorokiem. Oto kilka przekazów Edgara Cayce z lat 1932 - 1944.

Z Rosji przyjdzie nadzieja dla świata:, ale nie od komunizmu, czy bolszewizmu, nie. Z wolnej Rosji. Każdy człowiek będzie żył dla swojego współbrata. Misja narodów słowiańskich polega na tym, żeby zmienić jakość stosunków międzyludzkich, wyzwolić je od egoizmu i innych materialnych wad, i ustanowić je na nowym fundamencie - miłości, wierze i mądrości. W religijnym rozwoju Rosji leży nadzieja dla świata. Naród albo grupa narodów, które będą w stosunkach z Rosją najbliżej, mogą egzystować powoli lepiej, powoli zmieniając warunki na lepsze na całym świecie. Zmiany nadchodzą, możecie być spokojni, to będzie ewolucja albo rewolucja w ideach myśli religijnej. Podstawy do tego w każdym razie wyjdą z Rosji to nie będzie komunizm, ale to o czym uczył Chrystus. Z Rosji przyjdzie nowa nadzieja. Czy wiadomo, na co ? Na przyjaźń z narodem na, którego banknocie napisano "w Bogu nasza ufność" (napis na banknotach dolarowych).

Cayce twierdził, że Rosja będzie nowym centrum świata, a Amerykanie i Rosjanie zaczną się przyjaźnić. Według słów proroka USA czekają prawdziwe trudności i mieszkańcy Ameryki - czy tego chcą, czy nie przyjdzie zaprzyjaźnić się z Rosjanami. Według sennego proroka Stany Zjednoczone czekają straszne naturalne kataklizmy i globalne ocieplenie.

Ziemia rozpadnie się w zachodniej części Ameryki. Większa część Japonii pogrąży się w morzu. Większa część Europy zostanie odmieniona w mgnieniu oka. Będą zmiany w Arktyce i na Antarktydzie, co doprowadzi do zwiększenia ilości erupcji wulkanicznych w cieplejszych częściach planety. Znikną duże rejony wschodniego wybrzeża okolicy Nowego Jorku albo nawet większa cześć samego miasta. Również przestaną istnieć południowe części stanów Karolina i Georgia. Wody jezior wleją się przede wszystkim do Zatoki Meksykańskiej. 

Na koniec warto dodać, że w wizjach innych proroków i wizjonerów przewija się motyw Amerykanów i Rosjan walczących ramię w ramię z żołnierzami o żółtych twarzach, których ostatecznie uda się pokonać wspólnymi siłami