Medytacja i zjawisko śmierci klinicznej

Medytacja i zjawisko śmierci klinicznej

Badacze zjawisk paranormalnych zauważyli niezwykłe podobieństwo między doświadczeniami przeżytymi podczas medytacji oraz stanami świadomości w tak zwanej śmierci klinicznej. Dr William Van Gordon z Derby Uniwersytet przez dziesięć lat prowadził eksperymenty z grupą 10 buddystów. Buddyści nauczyli się inicjować u siebie doznania podobne do tych, o jakich mówią ludzie, którzy doświadczyli zjawiska wyjścia z ciała podczas śmierci klinicznej.

Czytaj więcej: Medytacja i zjawisko śmierci klinicznej

Badania nad śmiercią

Badania nad śmiercią

Psycholog Erlendur Haraldson w latach 70 prowadził badania związane z wizjami osób, które były umierające. Erlendur chciał zbadać i zgłębić przede wszystkim to, czy na owe wizje mają wpływ wierzenia religijne umierającego człowieka oraz tradycja w jakiej został wychowany. Do swoich testów wytypował przede wszystkim przedstawicieli zupełnie odmiennej kultury - hindusów. 

Czytaj więcej: Badania nad śmiercią

Czy na tamtym świecie będą zawierane małżeństwa ?

Czy na tamtym świecie będą zawierane małżeństwa ? 

Ostatnio w ręce wpadła mi książka N. Randall pod tytułem Życie po śmierci. Moją uwagę przykuł rozdział związany z zawieraniem małżeństw po śmierci. W jednym z jej fragmentów możemy przeczytać: Nie martwcie się, zapewniają głosy. Będą z wami ci, których kochacie. Ci nielubiani już nigdy więcej nie będą wam sprawiać przykrości. - Tutaj - mówi kwiaciarka Rose - schodzą się sobą tylko ci ludzie, którzy naprawdę czują się dobrze w swoim towarzystwie, którzy rzeczywiście się kochają i szanują...Nienawidzący się nawzajem, niedobrani mąż i żona, nie będą skazani na siebie [...] Głosy zapewniają, iż niedoszli lub nieśmiali kochankowie w przyszłym świecie zyskują kolejną szansę i mogą w niebie zawrzeć małżeństwo. W świadectwie tym nie ma wzmianki o reinkarnacji i duszach wradzających się wielokrotnie w kole życia. Książka opiera się na relacjach śmierci klinicznej. 

Czytaj więcej: Czy na tamtym świecie będą zawierane małżeństwa ?

Strefa śmierci

Strefa śmierci 

Czy da się uniknąć śmierci ? Zdarza się, że słyszymy o niesamowitym farcie kiedy ktoś miał gdzieś jechać i w ostatniej chwili się wycofuje. Po krótkim czasie okazuje się, że wybrany wcześniej samolot, pociąg miał wypadek i, że jest wiele ofiar śmiertelnych. Życie piszę niewiarygodne scenariusze i zdarzają się niesamowite historie, że ktoś uniknął jednego wypadku, ale w rezultacie i tak umiera. Nagromadzenie wiele istot w jednym miejscu by zginęły to tak zwana strefa śmierci. Jeśli ktoś miał umrzeć w tym wypadku to i tak zginie.

Czytaj więcej: Strefa śmierci

Sztuka konserwowania zwłok

Sztuka balsamowania zwłok

Sztuka konserwacji zwłok była praktykowana przez wiele kultur. Niektóre przypadki mumifikacji stanowiły wynik działania czynników naturalnych. Na przykład zwłoki zatopione w bagnie są konserwowane kwasy garbnikowe, obecnie w bagiennej wodzie. Władcy Inków byli chowani na tak znacznych wysokościach, że ich ciała konserwowała niska temperatura. W XVII i XVIII wieku na terenie Francji i Włoch zwłoki, zanim trafiały do krypt - były składane w wieżach kościelnych i poddawane suszeniu na powietrzu. W katakumbach zakonu kapucynów w Palermo znajduje się ponad 8 tysięcy ciał spreparowanych tych sposobem. Wiele zwłok zawieszono tak na hakach, których pełno na ścianach. Zamożne rodziny umieszczały w klasztorze swych zmarłych po to, żeby na wieki wieków spoglądali na żyjących martwymi oczami.

Czytaj więcej: Sztuka konserwowania zwłok

Badania nad śmiercią

Badania nad śmiercią

Śmierć nie została jeszcze do końca zbadana. W ostatnim czasie tym tematem zajmuje się coraz więcej specjalistów z różnych dziedzin nauki. Interesujące badania przeprowadziło laboratorium Amerykańskiego Towarzystwa Chemicznego. Badacze skupili zajeli się tym, co się dzieje tuż przed nagłą śmiercią. 

Czytaj więcej: Badania nad śmiercią

Znaki zbliżającej się śmierci

Znaki zbliżającej się śmierci

Mówi się, że zbliżająca się śmierć wcześniej się zapowiada. Nie tylko ci, którzy walczą z cieżką chorobą, ale także ci, którzy giną w tragicznych okolicznościach, podobno mają szanse przygotować się na koniec. Wystarczy obserwować sygnały, które wysyła nam śmierć.

Czytaj więcej: Znaki zbliżającej się śmierci

Pogrzeb w Indiach kasty bramińskiej

Pogrzeb kasty bramińskiej w Indiach

Gdy pojawiały się objawy świadczące o zbliżającym się zgonie bramina, jego rodzina wybierała odpowiednie miejsce na ziemi i smarowała je krowim nawozem. Braminowi nie wolno było umrzeć na łóżku lub chociażby na macie, ponieważ jak wierzono, dusza opuszczając ciało umierającego przeobleka się w inne ciało. 

Czytaj więcej: Pogrzeb w Indiach kasty bramińskiej

Śmierć w Islamie

Śmierć i obrzędy pogrzebowe w Islamie

W przypadku kiedy ktoś umiera, jego rodzina i krewni zbierają się w pokoju lub izbie, gdzie umierający leży. O ile to możliwe, nikogo z bliskiej rodziny i bliskich przyjaciół nie powinno brakować przy łożu chorego. W tym czasie małe dzieci, jeśli znajdują się w domu, są przeniesione do innego domu, aby nie słyszały słów śmierci, które rozumieją. Kobiety w okresie menstruacji nie powinny znajdować się przy łożu umierającego. 

Czytaj więcej: Śmierć w Islamie