Strefa śmierci 

Czy da się uniknąć śmierci ? Zdarza się, że słyszymy o niesamowitym farcie kiedy ktoś miał gdzieś jechać i w ostatniej chwili się wycofuje. Po krótkim czasie okazuje się, że wybrany wcześniej samolot, pociąg miał wypadek i, że jest wiele ofiar śmiertelnych. Życie piszę niewiarygodne scenariusze i zdarzają się niesamowite historie, że ktoś uniknął jednego wypadku, ale w rezultacie i tak umiera. Nagromadzenie wiele istot w jednym miejscu by zginęły to tak zwana strefa śmierci. Jeśli ktoś miał umrzeć w tym wypadku to i tak zginie.

Historia 1

24 letnia dziennikarka Jessica Ghawi uniknęła śmierci podczas czerwcowej strzelaniny w Toronto w centrum handlowym Eaton Centre . Wydarzenia opisała na swoim blogu. Kobieta bardzo cieszyła się z tego, że przeżyła. Półtora miesiąca później zginęła w zamachu podczas premiery filmu o Batmanie w Denver w kinie w Aurorze w 2012 r.

Historia 2

W maju 2009 r. gazety rozpisywały się o niezwykłej i tragicznej historii pewnej włoskiej turystki. Kobieta, wracając z wakacji w Rio de Janeiro, spóźniła się na fatalny samolot Air France. Samolot leciał z Rio de Janeiro do Paryża. Na pokładzie znajdowało się 216 pasażerów i  12 członków załogi. Nikt nie przeżył. Następnego dnia  szczęśliwie ocalona kobieta  zginęła w wypadku samochodowym.

Historia 3

Kilka dni temu media rozpisywały się o smutnej historii Australijki, która zginęła podczas ostatniego ataku w Londynie. Sara po raz pierwszy uniknęła śmierci podczas ataku w Westminsterze w marcu. Chwilę przed zamachem skręciła po prostu w inną uliczkę. Po raz drugi w trakcie koncertu Ariany Grande w Manchesterze, na który wykupiła bilet, ale ostatecznie zrezygnowała z tego by na niego iść. Dziewczyna zginęła podczas ostatniego ataku, który miał miejsce na moście London Bridge. 

Dlaczego te osoby nie zginęły od razu ? Czy miały jeszcze szansę żyć gdyby być może zmieniły coś w ostatnich dniach swojego życia ? Nasza przyszłość jest determinowana na bieżąco. Przyszłość jest zmienna i nawet tak mała decyzja jak zmiana miejsca robienia zakupów ma na nią wpływ. Być może bliscy osób w chwili zaistnienia pierwszej katastrofy nie byli gotowi na odejście drugiej osoby. Los dał im jednak szansę na należyte pożegnanie się z ukochaną osobą. Zapewne po chwili, gdy uświadomili sobie, że osoba ta mogła zginąć okazali jej jak dla nich jest ważna. Istnieje jednak druga hipoteza, że osoby nie uszanowały swojej drugiej szansy i nic nie zmieniły w swoim życiu przez co przekreśliły swój dalszy pobyt na ziemskim padole.