Przedmioty obłożone klątwą

Przedmioty obłożone klątwą 

,,Nie wiadomo jaką wartość materialną, miał ten prezent. Znajomi, którzy nam go podarowali, podróżowali kiedyś po Afryce, przywieźli stamtąd wiele cennych przedmiotów. Figurki kultowe kupowali też w Europie, nie próbując dociekać, czy są autentyczne. W każdym razie dziwny bożek trafił do naszego mieszkania. Został ustawiony na honorowym miejscu. Odtąd po prostu źle zaczęło się dziać. Domownicy skarżyli się na różne dolegliwości, utratę sił. Jedni popadali w apatię, inni ciągle chodzili rozdrażnieni. Zdarzyły się też wypadki - poparzenie. Goście odwiedzali nas mniej chętnie. Wreszcie po paru miesiącach postanowiliśmy pozbyć się bożka" (frag. z czasopisma Kobieta/1996)

Martwe przedmioty nie mają duchowej energii sane w sobie. Pochodzi ona z zewnątrz, dlatego duchy w figurce dogadać się z duchami w żywej osobie. Mimo wszystko najsilniejsze okazuję się często promieniowanie związane z wierzeniami dotyczącymi figurki. W każdym przedmiocie wyobrażającym bóstwo lub jakiś atrybut, skupia się bowiem energia wiary, którą były lub są otaczane. Tkwi w nim niezależnie od tego, czy jest autentycznym czy podrabiany i czy obecny posiadacz wierzy w jego moc. 

Przedmioty, w których wyczuwamy demoniczną moc, należy zniszczyć (gdy stanowią naszą własność), szczególnie te o religijnym przeznaczeniu, tak jak to uczynili po swoim nawróceniu ludzie wcześniej uprawiający okultyzm w Efezie: ,,A niemało z tych, którzy się oddawali czarnoksięstwu, znosiło księgi i paliło je wobec wszystkich;i zliczyli ich wartość i ustalili, że wynosiła pięćdziesiąt tysięcy drachm".(Dz.19:19)

Wystrzegaj się pamiątek z Trzeciego Świata, gdyż wiele z nich przy wyrobie jest dedykowana bożkom i duchom, dlatego demony posługują się nimi, jako medium. Wiele wypadków, konfliktów domowych, migren ma je za swoją przyczynę. Bóg powiedział: ,,Nie przynoś tej obrzydliwości do swego domu, bo zostaniesz obłożony klątwą tak, jak ono. Będziesz się tym brzydził i czuł do tego wstręt, gdyż jest to obłożone klątwą" (Pwt.7:26).