Ideologia Nev Age w książce ,,Po schodach do nieba" Betty J. Nadie

Ideologia Nev Age w książce ,,Po schodach do nieba" Betty J. Nadie

Publikację związane z doświadczeniami z pogranicza śmierci klinicznej przyciągają ogromną liczbę czytelników.Dość niedawno światowym bestsellerem z tej serii doświadczeń okazała się książka ,,Niebo istnieję...naprawdę". Chłopiec, który rzekomo przeżył śmierć kliniczną opisywał w niej jak rozmawiał z Jezusem, jak wyglądało niebo itp. Osoby, które nie znają prawd zawartych w Piśmie Świętym łatwo przyswoją sobie wiedzę jaką dostarczają nam inne osoby, które przeżyły coś niezwykłego i niedostępnego dla każdego człowieka. Odrzucamy studiowanie ksiąg teologicznych i skupiamy całą swoją uwagę na przekaz zawarty w takich książkach. Niedawno wyszedł na jaw skandal związany z książką ,,Niebo istnieję...naprawdę" chłopiec, który opisywał niezwykle barwnie niebo – przyznał, że wszystko było zaplanowanym kłamstwem. Na marginesie dodam, że opis wydawał się bardzo podejrzany i wręcz śmieszny zwłaszcza Jezusa z różowym kucykiem, czy to jednorożcem...
Nie dajmy się zwieść jeśli ktoś w piękną bajkę wplata wersety z Biblii.

Książka pani Betty jest interesująca i wciągająca. Czytając ją, odkrywamy nowe prawdy duchowe. Autorka na początku książki wspomina, że była wychowywana w środowisku chrześcijańskim. W pewnym momencie jej życia - przeżyła poważny kryzys wiary. Warto zwórcić na to uwagę. Wątpliwości bardzo często prowadzą do zwiedzenia duchowego. Betty mając trzydzieści kilka lat ciężko choruje i umiera. Książka w kolejnych rozdziałach zawiera opisy jej przeżyć "po tamtej stronie". Wiele z jej opisów powinno wzbudzić w nas obawy.  

  1. 1. Betty poznaję istoty duchowe – opisuję je jako mnichów w ciemnych kapturach, czuję obecność zwierząt i innych istot duchowych; opis bardzo przypomina przeżycia w świecie astralnym z gatunku OOBE, Betty umarła naprawdę, czy na chwilę przeniosła się do świata astralnego ?
  2. Zostaję wtajemniczona i poinformowana o istnieniu dwóch energii, które powstają z naszych myśli i mają ogromny wpływ na nasze życie. Betty mówi o sile przyciągania myślą zdarzeń w naszym życiu i wpływie egregorów (ideologia znana bardzo magom i ideologii Nev Age)
  3. Reinkarnacja nie istnieję to zostaje przekazane kobiecie – wszelkie przeżycia jakie ludzie pamiętają są dziedziczone w naszych genach po naszych przodkach. Jest to ideologia wymyślona przez twórcę dianetyki związanego zarówno ze spirytyzmem jak i kościołem scjentologicznym
  4. Betty zostało przekazane przez "Jezusa", że nie ważne jaką religię się wyznaję, Bóg nie ma swojego kościoła na ziemi, każda religia jest natchniona, zbawienie jest od Jezusa, ale można wierzyć we wszystko. Jest to bardzo niebezpieczne stwierdzenie. Wiele religii podważa istnienie Jezusa, traktuje go jako natchnionego proroka, sam Islam podważa ofiarę Jezusa, w Biblii jest wiele fragmentów świadczących, że Bóg ma swój kościół na ziemi. ,,Baczcie żeby was kto nie zwiódł. Albowiem wielu przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Jam jest Chrystus i wielu zwiodą". 
  5. Co wydało mi się ciekawe Betty podważyła teorie znaną wszelkim kościołom protestanckim, że człowiek po śmierci "nie działa". Zaznaczyła, że czuła się zawsze chrześcijanką, że uczyła się fragmentów Biblii na pamięć. I wszystko okazało się nieprawdą...Warto tu przypomnieć sobie wszelkie fragmenty z Biblii na temat śmierci i pierwsze kłamstwo Szatana ,, na pewno nie umrzecie". Osobą, które wierzą w relację Betty radzę poczytać sobie literaturę związaną z doświadczeniami osób, które np. praktykowały Nev Age i się nawróciły co mają na ten temat do powiedzenia i jakie nauki zostały im przekazane, aby oddalić ich od Boga.
  6. ,,Prawdę mówiąc, poczułam ulgę, kiedy dowiedziałam się, że ziemia nie jest naszym naturalnym domem, że to nie stąd się wywodzimy. Ucieszyło mnie, że to tylko miejsce naszego tymczasowego pobytu i że grzech nie jest naszą prawdziwą naturą". Biblia potwierdza teorię, że człowiek jest grzeszny z natury. 
  7. Betty została przedstawiona historia misji dwóch dusz. Jeden został pijakiem by jego "bliska dusza" bogaty prawnik mógł okazać pijakowi gest miłosierdzia i by bogacz mógł rozwinąć się duchowo. Dusze przed wcieleniem w ciało uzgadniają wspólnie swoje cele na ziemi. czy w Biblii jest przedstawione, że ktoś miał być zły, stoczony by inny się zastanowił nad swoim egoizmem i brakiem empatii ? Wkradają się tu bardzo niebezpieczne ideologie niczym z wierzeń związanych z hinduizmem (bardzo powiązanej religii z Nev Age).
  8. ,,Miały najbardziej szkaradny i groteskowy wygląd, jaki tylko można sobie wyobrazić. Weszło ich pięć, a mnie sparaliżował strach. Miały w połowie ludzki i w połowie zwierzęcy wygląd [...]Podeszły do mnie warcząc, pomrukując i sycząc. Ziały nienawiścią i wiedziałam, że zamierzająmnie zabić[...] Leżałam bezradnie, a one były już mniej więcej półtora metra od mojego łóżka" Betty opisuje zbliżające się do niej demony. Opis jest bardzo zbliżony do znanych demonicznych manifestacji. W dalszej relacji opisuje jak została od nich "uratowana". Czy możliwe, że miłosierny Bóg pozwoliłby zbliżyć się demonom do oddanej mu osoby ? ,,Bądżcie, więc poddani Bogu przeciwstawiajcie się natomiast diabłu, a ucieknie od was". 

Wiele osób uwierzy w relację przedstawioną w książce ,,Po schodach do nieba". Warto porównać sobie relację osób, które przeżyły śmierć kliniczną i jakie otrzymały w niej przekazy od istot duchowych. Skoro po śmierci objawiana jest "prawda" dlaczego one tak się różnią ? Jedne zapewniają nas o reikarnacji, inne jej zaprzeczają. Jedna zapewniają nas o miłości Boga, kolejne namawiają nas do wiary, że Bóg był tylko Architektem i więcej nie ingeruje w ten świat. Przkeaz zawarty w książce bardzo przypomina relację osób, które przeżyły OOBE. 

Osobą wierzących radzę zastanowić się nad historią Łazarza. Został wzkrzeszony z martwych i nie ani jednego fragmentu o tym co przeżył. Nie dajmy się zwieść pięknie wplecionym fragmentom z Pisma Świętego zawartych w tej książce. Nie każdy kto mówi Panie wejdzie do królestwa niebieskiego. Pamiętajmy, aby badać duchy. Ważna jest znajomość Pisma Świętego by nie ulec zwiedzeniu.

Jeśli ktoś nadal ma wątpliwości zachęcam do przeczytania książki Allana Kardeca "Księga Duchów". To książka znanego spirytysty. Porównajmy ją sobie z opisami książki: ,,Po schodach do nieba".