Uzdrowienie za pomocą modlitwy

Uzdrowienie za pomocą modlitwy

Wyniki badań naukowych udowadniają tezę, którą od dawna głoszą osoby wierzące oraz duchowni: modlitwa za chorego może wiele zdziałać.

W 1984 r. w jednym ze szpitali naukowcy zaczęli badać kwestię związku modlitwy z uzdrowieniem. W eksperymencie brało udział 393 pacjentów przyjętych na oddział intensywnej opieki kardiologicznej do jednego ze szpitali w San Francisco. Komputer przydzielił każdego z nich albo do kontrolnej grupy 201 pacjentów, albo do grupy 192 pacjentów, o których zdrowie co dzień prosiły Boga kilkuosobowe grupki modlitewne. Ani pacjenci, ani pielęgniarki, ani lekarze nie wiedzieli, kto jest w jakiej grupie. Wyniki eksperymentu były zadziwiające. Osoby za które się modlono pięć razy rzadziej potrzebowały antybiotyków, trzy razy rzadziej zapadały na obrzęk powodujący wypełnienie się płuc płynem, nikomu nie trzeba było wkładać do gardła przyrządu, ułatwiającego oddychanie. 

Nowy Testament opisuje wiele sytuacji uleczenia chorych przez Jezusa np.: Uzdrawiał wszystkich chorych, którzy źle się mieli. Służba Jezusa skupiała się przede wszystkim na przywracaniu zdrowia chorym ciałom i udręczonym duszom. We wszystkich ewangeliach czytamy, że gdziekolwiek się udawał, działał jak Wielki Lekarz. 

Osoba, która dowiedziała się o ciężkiej chorobie, powinna poprosić jak najwięcej osób, aby się o nią modlili. Modlitwa znacznej ilości osób w znacznym stopniu przyczynia się do wyjścia z choroby. Pisząc o modlitwie przepełnionej wiarą apostoł Jakub wypowiada się następująco: Cierpi kto miedzy wami ? Niech się modli (...). Choruje kto między wami ? Niech przywoła starszych zboru i niech się modlą nad nim, namściwszy go oliwią w imieniu Pańskim. A modlitwa płynąca z wiary uzdrowi chorego i Pan go podźwignie. 

W Biblii jest napisane, że w czasach ostatecznych ponownie zostanie wylany Duch Święty na ludzi. Na świecie codziennie dzieją się cuda związane z mocą modlitwy. W Brazylii uzdrawia mała dziewczynka Alani Santos. Dziewczynka od urodzenia mieszka w jednej z najbiedniejszych dzielnic Brazylii, która charakteryzuje się ogromną przestępczością. Alani od zawsze wierzy w Boga. Do niezłomnej wiary w Boga zawsze zachęcał ją ojciec, który jest pastorem w jednym z lokalnych kościołów. Co ciekawe, jej ojciec zanim się nawrócił był złodziejem samochodów. W kościele w San Gonzalo Alani modli się nad chorymi prosząc Boga o ich pełne uzdrowienie. Według wielu świadków Alani ma naprawdę wieli dar uzdrawiania. Dziewczynka uzdrawia przez dotyk i modlitwę. Dwa razy w ciągu tygodnia do Alani przybywają ludzie z całej Brazylii. Dziewczynce siłą wiary udało się wyleczyć ludzi przede wszystkim z ciężkich chorób jakimi są: artretyzm, HIV oraz nowotwór. Alani uzdrowiła mężczyznę, który przez siedem lat był nosicielem wirusa HIV. Kiedy się z nim spotkała, położyła na nim ręce i uzdrowiła go. 

Biznesmen Keith Mullins z Kalifornii jadąc samochodem miał wypadek samochodowy. Mężczyzna zapadł w śpiączkę. Cały personel medyczny uważał, że będzie to cud, jeśli się zbudzi. Jednak setka ludzi - rodzina, przyjaciele i obce osoby - zaczęły modlić się o cud. Po dwóch miesiącach ich modlitwy zostały wysłuchane. Tego dnia 32 letnia żona Keitha, pokazała nieprzytomnemu mężczyźnie zdjęcie ich obojga. Keith, wyciągnął powoli rękę, zbliżył fotografię do oczu i pocałował. To był początek jego uzdrowienia. 

Ludzki rozum nigdy nie będzie w stanie w pełni wytłumaczyć, dlaczego i w jaki sposób Bóg działa. Jedno jest pewne nigdy nie powinniśmy tracić wiary w to, że Bóg może pomóc wyleczyć bliską chorą nam osobę.