Malowidła Indian z Nazca

Zagadkowe geoglify w Nazca w Peru

Olbrzymie wyimaginowane i humanoidalne istoty gigantyczne kształty geometryczne proste linie ciągnące się przez wiele kilometrów dziwacznie wyglądające rośliny zwierzęta i owady wyryte wysoko położonym pustynnym krajobrazie południowego Peru. Rysunki z Nazca zaliczają się do najbardziej przejmujących i tajemniczych dzieł sztuki kiedykolwiek stworzonych przez człowieka. 

Czytaj więcej: Malowidła Indian z Nazca

Giganci zamieszkujący wyspy gigantów

Giganci zamieszkujący wyspy gigantów

Wiele kultur w swoim folklorze zachowało pamięć o istnieniu gigantów. Napisano na ich temat wiele książek. Niestety do dziś nie mamy żadnego oficjalnego dowodu potwierdzającego ich istnienie. Giganci według legend zamieszkiwali rozmaite tereny na świecie. Jeden z tropów potwierdzający istnienie gigantów prowadzi nas w okolice wysp Aruba, Curaçao i Bonaire. Warto zaznaczyć, że wyspy te kiedyś stanowiły jednolitą całość. Niestety wyspę w przeszłości nawiedziło wielkie tsunami które spowodowało, że wyspa rozpadła się na 3 części. 

Czytaj więcej: Giganci zamieszkujący wyspy gigantów

Tajemnicze istoty, które kiedyś zamieszkiwały naszą planetę

 

Wiele mitów i legend opowiada o niezwykłych człekokształtnych istotach, które kiedyś zamieszkiwały naszą planetę. Każdy z nas pamięta bajki o krasnoludkach, gigantach, czy karłach. Wiele z takich historii jest współcześnie potwierdzana przez znaleziska archeologiczne.

Czytaj więcej: Tajemnicze istoty, które kiedyś zamieszkiwały naszą planetę

Hitler, naziści i wiedza tajemna

 Tematyka magii to bardzo kontrowersyjny temat. Większa część społeczeństwa wyśmiewa i lekceważy fakt tego, że magia istnieję. Pytanie dlaczego wielcy przywódcy tego świata fascynowali się okultyzmem ? Magia i okultyzm miała ogromne znaczenie w czasie trwania III Rzeszy za panowania A. Hitlera. Führer oraz jego doradcy byli zafascynowani magią.

Czytaj więcej: Hitler, naziści i wiedza tajemna

V Ewangelia ukryta prawda, czy obrzydliwe kłamstwo ?

W ostatnim czasie niezwykłą popularność zyskała Ewangelia Życia Doskonałego zwana również V Ewangelią. Według zwolenników jej treści – ewangelia ta nie posiada żadnych przekłamań w swojej treści. Nowy Testament jaki znamy w obecnej formie uległ zmanipulowaniu przez kościół katolicki. V Ewangelia ma tak naprawdę otworzyć ludziom oczy na ukrywane od wieków prawdy.

Czytaj więcej: V Ewangelia ukryta prawda, czy obrzydliwe kłamstwo ?

Gnoza, Watykan i wiedza tajemna

Gnoza to nurt religijny rozpowszechniony w II, III i IV wieku, w ramach którego głoszono tajemne aspekty wiedzy czy objawień, których znajomość miałaby ludziom umożliwić odkrycie tajemnic wszechświata. Zbawienie zależałoby przede wszystkim od tego co wiemy. Słowa gnoza wywodzi się z języka greckiego gnosis znaczy tyle co wiedzieć.

Czytaj więcej: Gnoza, Watykan i wiedza tajemna