Godzina na zegarze - znaczenie w ezoteryce

Czasem zdarza się nam zerkać na zegarek i z ze zdziwieniem zauważamy, że pokazuje ona jednakowe liczby np. 23:23. Większość z nas nie zwraca na to uwagi i takie sytucje traktuje jako mało istotne. Dlaczego jednak te ,,przypadki" niektórym z nas przytrafiają się powtarzalnie, nawet kilka razy w ciągu dnia ? 

W ezoteryce istnieje teoria, że liczby na zegarze mogą odpowiadać zaszyfrowanej wiadomości w liczbach od naszych aniołów stróżów. Każda liczba ma ponoć swoje własne znaczenie. W większości mają nami pokierować bądź nas ostrzec.

W stowarzyszeniach ezoterycznych na całym świecie panuje przekonanie, że wszędzie wokół nas pojawiają się znaki, które potwierdzają istnienie postaci duchowych z innych wymiarów. Znaków, których nie umiemy bądź nie chcemy odczytać. Wśród tych tajemniczych sygnałów, znajduje się między innymi: powtarzalne widzenie tych samych liczb na zegarze.

Niektóre teorie mówią o tym, że widzenie tych samych liczb na zegarze ma niemal zawsze znaczenie pozytywne. W większości liczb, najważniejsze jest znaczenie liczby środkowej, ale w przypadku godziny trzeba patrzeć całościowo. Oznacza to, że każda specyficznie wyglądająca godzina ma swoje indywidualne znaczenie. Dla przykładu 12:12 oznaczać ma zbyt materialne życie, które trzeba zmienić, 16:16 oznacza problemy w życiu partnerskim, 21:21 to zachęta do spojrzenia w swoje sumienie z powodu osobistych rozgrywek z innymi ludźmi.

Większa część społeczeństwa jest specyficznie nastawiona do tego typu teorii i uważa, że liczbą nie powinno się przypisywać żadnego konkretnego znaczenia.  

zegar