Tajemnicze trumny odnalezione w Egipcie

Tajemnicze trumny odnalezione w Egipcie

Niedaleko Wielkiej Piramidy w Gizie archeolodzy odnaleźli na starożytnym cmentarzu 25 pustych granitowych obiektów przypominających trumny. Znalezisko to jest na tyle niezwykłe, że od razu wywołało lawinę spekulacji zwolenników teorii spiskowych. Łowcy UFO wierzą, że wysoka precyzja z jaką zbudowane są te obiekty bardzo przewyższają osiągnięcia egipskiej inżynierii. Skrzynie wykonane są z granitu. Ważą ponad 100 ton. Niewyobrażalne jest by człowiek mógł je zbudować przy użyciu prostych narzędzi. 

Nie wiadomo, w jaki sposób starożytni Egipcjanie zyskali odpowiednią technologię, aby umiejętnie zbudować te kamienne skrzynki. Czołowi badacze ufo sugerują, że zostały one zaprojektowane i zbudowane przez przybyszów z gwiazd, którzy w dawnych czasach odwiedzili ten kraj. 

Historycy podkreślają, że odkryta przez archeologów nekropolia powstała za czasów Ramzesa II w 1300 r.p.n.e. Uważa się, że w tym miejscu dokonywano pochówku świętych byków, które w starożytnym Egipcie symbolizowały boga Ptaha. Byki były czczone jako inkarnacja boga Ptaha i wierzono, że żyją wiecznie jako bogowie po śmierci. 

Egiptolodzy próbując wyjaśnić cel powstania tajemniczych skrzyń sugerują, że powstały one po to by przechowywać zmumifikowane szczątki świętych byków. Ciekawe jest jednak to, że żaden obiekt nie zwierał w sobie żadnych szczątków. 

Zwolennicy teorii spiskowych uważają, że skrzynię te powstały po to by pomieścić w sobie zmumifikowane szczątki gigantycznych humanoidalnych kosmitów. Nie zostały one jednak nigdy użyte ze względu na to, że kosmici opuścili naszą planetę przed śmiercią. 

Amerykański ufolog Brian Forester jest przekonany, że Egipcjanom pomagała pozaziemska cywilizacja. 

To nie pierwsze tego typu odkrycie, które świadczy o tym, że w dawnych czasach ludzkość posiadała technologię, która być może przewyższała naszą obecną oraz to, że ludzie nie byli tak prymitywni jak dziś naucza się w szkołach. Jedno jest pewne nasza historia wciąż pozostaje nieodkryta.