Tajemnicze szczątki mumii odnalezione w Peru

Tajemnicze szczątki mumii odnalezione w Peru

Peru to ziemia pełna tajemnic. Do dziś nie wiadomo po co starożytne ludy, które niegdyś zamieszkiwało ten teren utworzyło system linii, które oglądane z góry przypominają zwierzęta oraz rośliny. Rysunki te zwane geoglifami stanowią jedną z największych zagadek tej dawnej indiańskiej kultury i znajdują się na pustyni Nazca . Nazwa "Nazca" wywodzi się od kultury Nazca, która pojawiła się na peruwiańskiej pustyni w rejonie wybrzeża Pacyfiku, w jednym z najsuchszych regionów na Ziemi, między I wiekiem przed naszą erą, a ósmym wiekiem naszej ery. Większość geoglifów i linii datuje się na okres między II wiekiem przed naszą erą, a V wiekiem naszej ery. Z góry można obejrzeć rysunek między innymi: psa, małpy, kolibra, kaktusa oraz rozmaite geometryczne twory. Aby rysunki zobaczyć w całości należy w tym celu wzbić się w powietrze na odległość około 150 metrów. Jeden z badaczy Clive Ruggles (ur. 1952) uważa, że symbole te były używane do odprawiania magicznych obrzędów. Badacz zagadek Erich von Daniken (ur. 1935 r.) sugeruję, że rysunki stanowiły nawigację dla statków kosmicznych jakie niegdyś odwiedzały naszą planetę. 

rysunek pająka w Nazca

Rok temu na peruwiańskiej pustyni odnaleziono kilka miniaturowych mumii o naprawdę niezwykle małych rozmiarach. Naukowcy dwóm z odnalezionych mumii nadali imiona Maria i Victoria. Ciało Victorii ma około 58 cm. Niestety jej mumia nie posiada głowy. Badania potwierdziły, że ich szkielety posiadają tylko 11 kręgów, przy czym człowiek posiada ich 33, a skóra bardziej przypomina skórę gadów aniżeli człowieka. Badania zostały przeprowadzone przez kilka różnych laboratoriów zlokalizowanych w różnych miejscach na świecie. Analizy DNA przeprowadzano w Austrii, Meksyku i USA. Eksperymenty przeprowadzone na materiale DNA wykazały, że materiał genetyczny odnalezionych mumii jest bardzo zbliżony do ludzkiego, jednak nie jest on identyczny. 

Tomografia komputerowa przeprowadzona na Victorii oraz Marii potwierdziła, że istoty te nie były w żaden sposób zdeformowane i odnalezione szczątki ukazują ich naturalny wygląd. Badania nie wykazały, że jakakolwiek z mumii była obciążona wadami genetycznymi. Odnalezione szczątki to niezbity dowód na to, że naszą planetę zamieszkiwało więcej gatunków niż nam się wydaje, a teoria ewolucji to jedna wielka bzdura, która wciąż jest nauczana w szkołach. 

Odnaleziona miniaturowa mumia

W jednym z grobowców znajdującym się w pobliżu Nazca w Peru znaleziono kilka zmumifikowanych ciał humanoidów pokrytych białym proszkiem. Ich wiek datowany jest na okres między 245, a 410 naszej ery, czyli podobnie jak wiek tajemniczych geoglifów. Jak do tej pory nigdzie na świecie nie odnaleziono zwłok w całości pokrytych białą substancją taką samą jaka znajduje się na odnalezionych szczątkach. Budowa mumii jest zbliżona do ciała człowieka. Szczątki wyróżniają przede wszystkim to, że ciała odnalezionych mumii posiadają jedynie trzy palce u rąk i nóg. Twarz oraz kształt głowy są inne niż u ludzi. Aktualne wciąż trwają badania nad odnalezionymi ciałami. Nie wiadomo czym jest dokładnie jest biały proszek odnaleziony na zmumifikowanych zwłokach. Spekulują się, że może to być natron, naturalna soda przypominający sodę kalcynowaną zmieszany z sodą oczyszczoną, jednak naukowcy podkreślają, że nie używano go w peruwiańskich praktykach. Trzy palce u rąk i nóg pojawiały się w legendach o chupacabrach z Puerto Rico. Jednak żadna z tamtych opisywanych istot nie pasuje wyglądem do wyglądu odnalezionych mumii. Ciekawe jest to, że niedaleko Nazca w Peru okryto petroglif przedstawiający istotę mającą po trzy palce. Wszelkie badania związane z tajemniczymi odkryciami są ujawniane na stronie Gaia.com. 

Trójpalczasta biała mumia z Nazca

Do dnia dzisiejszego nie udało się rozwikłać wielu zagadek dotyczących przeszłości naszej planety. Historia początków Ziemi oraz jej rozwoju na pewno wygląda inaczej aniżeli uczono nas w szkole. Warto mieć otwarty umysł i śledzić najnowsze odkrycia archeologiczne przy czym uważać trzeba na fałszerstwa, które w odniesieniu do naszego rozwoju technologicznego zapewne nie są trudne do osiągnięcia. Bazując na wierzeniach, legendach i mitach można dojść do wniosku, że kiedyś Ziemię zamieszkiwały rozmaite stwory oraz rasy ludzi. 

Petroglif odkryty niedaleko Nazca przedstawiający postać z trzema palcami