Eksperymenty genetyczne i nowy człowiek

 Starożytne legendy i mity wspominają o przerażających potworach, hybrydach człowieka z innymi zwierzętami. Mutanty były opisywane jako zwierzęta z ludzką głową, bądź mieli postać ludzi, ale posiadały głowę zwierząt.

Każdy z nas uczył się w szkole o postaciach takich jak Minotaur, czy Centaur. Wydawać by się mogło, że takie postacie to czysty wymysł ludzkiej wyobraźni. Biorąc pod uwagę jednak, że istnieję masa nie rozwiązanych zagadek z przeszłości związanych z historią i rozwojem naszej cywilizacji można dojść do wniosku, że istoty takie mogły istnieć naprawdę. Jedna z teorii głosi, że dawniej naszą planetę zamieszkiwała zaawansowana cywilizacja, która wyginęła podczas potopu. Najnowsze odkrycia archeologiczne dowodzą, że ludzie posiadali w zamierzchłej przeszłości o wiele bardziej zaawansowaną wiedzę medyczną oraz techniczną niż nam się wydaję. Jedna z tez głosi, że dysponowali oni wiedzą na temat DNA i potrafili tworzyć krzyżówki ludzi ze zwierzętami. Istnieje też teoria, że kiedyś naszą planetę po prostu zamieszkiwały dziwne istoty, które wyginęły z nieznanych przyczyn.

Starożytne historię z pewnością zainspirowały naukowców do nieetycznych badań mających na celu stworzenie takiego potwora. Pierwsze próby stworzenia ludzkiej hybrydy podjął Ilja Iwanowicz Iwanow. Zainspirowany on był ideologią eugeniki teorii wprowadzonej przez Francisa Galtona, a prywatnie kuzyna Karola Darwina. Eugenika dotyczyła selektywnego rozmnażania zwierząt, która z czasem miała ulepszyć gatunek, zwłaszcza jeśli chodziło o cechy dziedziczone. W 1896 r. Ilja ukończył studia z tytułem doktora fizjologii. Iwanow skoncentrował swoje badania przede wszystkim na krzyżowaniu gatunków. Udało mu się skrzyżować konia z zebrą. Z czasem zapragnął przekroczyć wszelkie granice i normy etyczne i wysunął chory pomysł tego by stworzyć hybrydę człowieka z małpą. W realizacji jego planu pomogła mu placówka zlokalizowana w Gwinei Francuskiej w Instytucie imienia Ludwika Pasteura. Otrzymał on również potężną dotację od Radzieckiej Akademii Nauk. Iwanowowi udało się przeprowadzić próby zapłodnienia ludzkim nasieniem kilku szympansic. Jego nieetyczne eksperymenty z czasem wyszły na jaw i Iwanowicz został odcięty od pomocy finansowej do ich ukończenia. Swój eksperyment próbował kontynuować na nieświadomych Afrykankach w Afryce. Iwanowowi podobno udało się zapłodnić trzy szympansice ludzkim nasieniem, jednak ich dalszy los oraz finał całego makabrycznego eksperymentu nie jest znany. Poparcia udzieliło mu wielu genetyków, którzy sugerowali, że tego typu działania pomogą w ulepszeniu gatunku i stworzenia lepszej rasy.

Eksperymenty stworzenia ludzkiej hybrydy prowadzili również Amerykanie. Eksperyment Humanzee nadzorował profesor Gordon Gallup w Krajowym Centrum Badań nad Naczelnymi. Podobno w jego wyniku urodziła się istota, która była skrzyżowaniem człowieka z szympansem. Profesor twierdził, że hybryda ta została uśmiercona.

W ciągu lat teoria Galtona została zmodyfikowana i ulegając propagandzie ewolucjonistów nakłaniał on do rozmnażania się najlepszych osobników i zniechęcał do reprodukcji osoby jego zdaniem mniej wartościowe. Zasady utworzone przez kuzyna Darwina finalnie doprowadziły do segregacji rasowej oraz masowego ludobójstwa.

 Z teorii Galtona oraz pod wpływem poglądów Fryderyka Nietschego o nadczłowieku inspirację do swych działań czerpał Adolf Hitler. Dążył usilnie do stworzenia czystej rasy germańskiej oraz stworzeniu żołnierzy doskonałych. Udział w tym procederze brało około 350 lekarzy na czele z Jozefem Mengele. Więźniów obozów koncentracyjnych poddawano makabrycznym eksperymentom. Wszczykiwano im różne substancję, które efekcie powodowały śmierć. Prowadzono eksperymenty z eutanazją, malarią, gazem musztardowym, krzepliwością krwi, czy też żółtaczką. Ludziom podawano szczepionki z nieznanym składem, które oczywiście bardziej szkodziły niż pomagały.Najgorsze badania były związane z amputacją, przeszczepianiem mięśni i tkanek. Nieoficjalnie żołnierze Radzieccy donosili o tym, że widzieli osoby z przeszczepionymi świńskimi racicami. Miejscowe legendy głoszą, że w wyniku eksperymentów został również stworzony człowiek-wilkołak. Eksperymenty prowadzone przez dr Mengele były finansowane przez Fundację Rockeffeler. Badania miały na celu stworzenie nie tylko żołnierza doskonałego, ale również idealnego niewolnika, który pracował by nad rasą panów. Świat nauki nie sprzeciwiał się tym badaniom.

Po II wojnie światowej większość niemieckich zbrodniarzy biorących udział w okrutnych eksperymentach wyemigrowało głównie do Stanów Zjednoczonych i Ameryki Południowej. Naukowcy nadal pragną stworzyć człowieka idealnego pod płaszczykiem nowej nauki jaką jest genetyka. Projekty takie jak in vitro posunęły się na tyle daleko, że ludziom wydaję się, że to coś normalnego i etycznego. Jesteśmy przyzwyczajani do tego, że życie nie ma wartości, bo bez problemu można dziś współcześnie usunąć zdrowy płód. Życie nie ma znaczenia, ponieważ społeczeństwo dało przyzwolenie na eutanazję oraz zgadza się na operację zmianę płci u ludzi. To wszystko jest proces, który ma nas przygotować na coś większego. Granicę nie są przesuwane bez powodu.

Naukowcy współcześnie bardzo chcą stać się twórcami i zapoczątkować tak naprawdę nową erę potworów. Kontrowersyjne badania tworzące ludzkie chimery są zgodne z prawem. Według brytyjskiego prawa i ustawy: Human Fertilisation Embryology Act z 2008 r. bez problemu można prowadzić hodowlę różnego rodzaju ludzko-zwierzęcych hybryd. Badania takie umożliwiają pobieranie od zwierząt jajeczek zapładnianych ludzką spermą, aż po wszczepienie jąder ludzkich komórek do komórek zwierzęcia.

 W Akademii Medycznej znajdującej się w Szanghaju w 2003 r. dokonano fuzji ludzkich komórek z jajami królika. W 2004 r. w Stanach Zjednoczonych w Klinice Mayo zaprezentowano światu świnię, w której płynęła ludzka krew. Na Uniwersytecie Stanforda dokonano wszczepienia ludzkich komórek do myszy. Badacze tłumaczą takie eksperymenty tym, że poprzez tworzenie międzygatunkowych embrionów można wyprodukować ludzkie komórki nerwowe, czy też inne organy. Warto wspomnieć o tym, że często ludziom próbuje się wszczepiać organy zwierzęce, przeistaczając tym samym człowieka w hybrydę. Doszło już nawet do tego, że krzyżuje się geny ludzkie z genami zwierząt. W tajnych laboratoriach zlokalizowanych na całym świecie tworzy się tego typu hybrydy. Niedawno było głośno o narodzinach dziecka, które posiadało w sobie materiał genetyczny trzech osób. Chłopczyk ma materiał genetyczny ojca i dwóch kobiet. Oczywiście warto wspomnieć o zaakceptowaniu przez opinię publiczną procedury klonowania. Oficjalnie zakazano klonować człowieka, ale wątpię by środowisko naukowców przestrzegało tego typu zakazy. Z pewnością manipulacja genami nie zakończy się niczym dobrym dla społeczeństwa. Być może za kilkanaście lat ludzie masowo zaczną sobie przeszczepiać organy zwierzęce. Już dziś ludzie próbują się upodobnić do zwierząt poprzez zabiegi medycyny estetycznej. Przykładem tego może być kobieta kot. Możemy być przygotowani na to, że jeśli zgodnie z porzekadłem historia lubi się powtarzać, to kiedyś pojawią się prawdziwe ludzkie mutanty.