Hitler, naziści i wiedza tajemna

 Tematyka magii to bardzo kontrowersyjny temat. Większa część społeczeństwa wyśmiewa i lekceważy fakt tego, że magia istnieję. Pytanie dlaczego wielcy przywódcy tego świata fascynowali się okultyzmem ? Magia i okultyzm miała ogromne znaczenie w czasie trwania III Rzeszy za panowania A. Hitlera. Führer oraz jego doradcy byli zafascynowani magią.

 Ojciec Adolfa bardzo fascynował się dziełami wolnomyślicieli i udało mu się odwieść syna od wiary w Boga. W Austrii, gdzie Hitler przebywał do 1913 r. wielką popularnością cieszył się arianizm. W Mein Kampf jest opisane jak Hitler padł na kolana, gdy dowiedział się o wybuchu wojny, ale nie po to by prosić i się modlić o łaskę w tym trudnym czasie, ale po to by dziękować niebiosom za wielkie szczęście, jakim była możliwość życia w tamtych czasach. W ramach prywatnej religii Hitlera nie istniał żaden osobowy Bóg. Zdaniem wpływowego oficera SS Waltera Schellenberga, który przybywał w najbliższym otoczeniu wodza, przedmiotem jego wiary była jedynie więź krwi łącząca kolejne pokolenia rasy panów oraz bliżej nieokreślona opatrzność, czy też przeznaczenie. Opatrzność sprzyjała mu właśnie dlatego, że działał on zgodnie z nieuchronnymi prawami natury. Jako przywódca rasy panów pchał dzieje na dokładnie te tory, które były przeznaczeniem ludzkości, a w chwilach zwątpienia i porażek na froncie zachęcał swoich rodaków, aby nie tracili wiary w specjalną misję, jaką powierzyła im Natura. Ze względu na to przekonanie Hitler nakazał nazywać się Führerem.

Hitler gubił się w swoich wierzeniach. W jednym ze swoich przemówień powoływał się na Boga jako na stwórcę oraz podmiot podtrzymujący cały naród niemiecki w istnieniu. Innym razem mówił, że jedynie Lud jest naszym Panem i jemu służymy zgodnie z naszym sumieniem i wiedzą. Poglądy Hitlera na temat chrześcijaństwa były zdumiewające. Uważał on, że Chrystus nie był Bogiem i nie był narodowości żydowskiej. Uważał, że Chrystus był Aryjczykiem. Sądził, że tak naprawdę Jezus był synem rzymskiego żołnierza. Führer miał się za człowieka, który jest następcą Chrystusa na ziemi i ma dokończyć misję w myśl cytatu z Biblii: Nie przyszedłem nieść pokoju, lecz miecz.

Hitler w swojej podręcznej biblioteczce trzymał książkę z 1923 r. o tytule: Magia: Historia, Teoria i praktyka autorstwa Ernesta Schertela. Książka ta podkreślała wielkie możliwości jakie daje uprawianie magii. W jej fragmencie czytamy: Ten, kto nie nosi w sobie nasienia demona, nigdy nie zdoła doprowadzić do narodzin nowego świata. Magia rytualna stanowi akt łączenia się z podświadomością, mający na celu uzyskanie cech potrzebnych do osiągnięcia celu lub wpłynięcia w tym celu na los. Czarna magia jest sztuką wpływania na innych tak, by spełniali żądania czarnego maga.

Na początku XX wieku w Europie renesans przeżywały różne formy okultyzmu. Na całym kontynencie organizowano seanse spirytystyczne. Ludzie szukali kontaktu ze zmarłymi, a bardzo popularne były również poszukiwania wody za pomocą różdżki. W tym czasie Madame Blawatska przewodziła teozofom. Rudolf Steiner dowodził odłamem antopozofów.

Wśród nazistów furorę robiły seanse spirytystyczne. Adolf Hitler wygłaszał płomienne przemówienia, które porywały tłum. Podobno słynny okultysta Hanusen posiadał wiedzę na temat technik manipulacji. Cieszył się on przychylnością wodza, mimo, że był żydowskiego pochodzenia. Od 1929 r. Hanussen przebywał w Berlinie, gdzie założył pismo okultystyczne, w którym zamieszczał analizy astrologiczne życia politycznego Niemiec. Podczas jednego z seansów spirytystycznych jasnowidz Erik Hanussen przewidział, że dzień później wybuchnie pożar Reichstagu, który pozwoli uzasadnić wprowadzenie w Niemczech strajku wyjątkowego.

Rudolf Hess zastępca Hitlera sponsorował prace astrologów, kosmobiologów i wszelkiego rodzaju zwolenników ezoteryzmu. Jednym z głównych źródeł informacji na temat fascynacji nazistów astrologią i okultyzmem była wydawana w 1973 r. książka Zodiak Wilhelma Wulffa, w której opowiadał o współpracy z III Rzeszą w charakterze astrologa.

Innym przywódcą Rzeszy, który praktykował czarną magię był Heinrich Himmler. Sam wierzył w reinkarnację, a siebie określał jako wcielenie Henryka Ptasznika. Zgłębiał również lucyferianizm, heretycką odmianę chrześcijaństwa, który zakładał, że świat nie został stworzony przez Boga, ale przez Szatana. Himmler wysłał słynne ekspedycje do Tybetu, które uznawano za mistyczne miejsce schronienia Aryjczyków.

Nazistów bardzo pociągała radiostezja. Praktyka wykrywania przy pomocy użyciu wahadełka czy różdżki i ukrytych sił energetycznych. Istniał nawet Instytut Badań nad Radiostezją. W kwaterze głównej Kriegesmarine znajdowała się rozłożona ogromna mapa Oceanu Atlantyckiego. Za obiekty prób służyły statki zabawki długie na 2,5 cm. Ustawiano nad nimi i wprawiono w ruch specjalnie skonstruowane urządzenia z wahadełkiem. Jeśli zaczynało się poruszać, uznawano, że w tym miejscu na Atlantyku znajdują się prawdziwe okręty wojenne wroga.

 Swastyka została wybrana jako symbol III Rzeszy. Stała się ona symbolem NDSAP już w 1920 r. Swastyka to tak naprawdę symbol, który od tysiącleci uważany był za pomyślny znak. Najstarszą swastykę znaleziono w Dolinie Arrarat w Armenii. Nazwa swastyka pochodzi od starożytnego języka hindusów, gdzie oznacza przynoszący szczęście. Jeśli jej ramiona zwrócone są w prawo, może wyobrażać Słońce i pierwiastek męski; jeżeli kierują się w lewą stronę, symbolizuje Księżyc i pierwiastek żeński. Cztery części odnoszą się do czterech kierunków świata i czterech pór roku. Zawłaszczenie tego symbolu przez Hitlera przekreśliło wcześniejsze pozytywne znaczenie tego znaku.

Charakterystyczne dwie błyskawice na mundurze stały się symbolem okrucieństwa i bezwzględności niemieckich nazistów. W alfabecie runicznym znak ,,sowilo” w kształcie kanciastego ,,S” jest symbolem Słońca, zwycięstwa, siły, życia, prawdy, miłości i sprytu. Organizacja SS została zbudowana na wzór zakonu jezuitów – ze szczególnym uwzględnieniem zasady całkowitego posłuszeństwa, a jej członkowie składali przysięgę na wierność Hitlerowi.

Większa część nazistów była pod wpływem towarzystwa Thule. Wierzyli oni, że kiedyś istniała wyspa Thule na, której żyli przodkowie późniejszych Niemców, założyciele rasy aryjskiej.

Temat powiązań Hitlera oraz nazistów z okultyzmem jest naprawdę rozległy. Powstało naprawdę wiele ciekawych publikacji opisujących te zagadnienie. Szczególnie polecam książkę pod tytułem: Demony Hitlera. Ezoteryczne korzenie III Rzeszy autorstwa Erica Kurlandera oraz książkę Igora Witkowskiego pod tytułem: Wewelsburg. Zamek świętego gralla SS. Na koniec wspomnę, że Hitler był tylko jednym z wielu władców, którzy byli zaangażowani w okultyzm. Co ciekawe wielu polityków i prezydentów Stanów Zjednoczonych należało do tajnych lóż masońskich np. George H. W. oraz George W. Bush przynależeli do loży działającej na Yale Skull and Bones.

Źródła:

1/ Artykuł J. Woziński Tajna religia Hitlera.

2/ P. Roland: Naziści i okultyzm. Ciemne moce III Rzeszy. 

3/ E. Kurlander: Demony Hitlera. Ezoteryczne korzenie III Rzeszy. 

4/ 

https://nazigermanyguide.blog/2019/03/05/hitler-and-erik-jan-hanussen/

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Insygnia_runiczne_w_III_Rzeszy_Niemieckiej