Znaczenie zwierząt domowych w ujęciu ezoteryki

Znaczenie zwierząt domowych w ujęciu ezoteryki

Zwierzęta pełnią niezwykle ważną rolę w życiu człowieka. Szczególnie psy i koty mają ogromny wpływ na swego właściciela. Wiele osób zadaje sobie pytanie jak to możliwe, że potrafimy nawiązać tak silną wieź ze swoim domowym pupilem ? 

Psy i koty służą ludziom, swym opiekunom, jako nośniki energii. Oba te gatunki mają zdolność łączenia swoich pól energetycznych z ludźmi. Ta silna wieź powoduje również przeniesienie fragmentów swojej osobowości na zwierzęta. To dlatego tak często dostrzegamy, że przejawiają one fizycznie cechy swoich właścicieli. Ta przypadłość odnosi się głównie do naszych czworonożnych przyjaciół - psów. Psy emanują energię lojalności i bezinteresownej miłości. Ich oddanie, które ludzie odbierają na poziomie energetycznym, może być pomocne na wiele sposobów. Psy stają się zarazem towarzyszami, jak i obrońcami swoich opiekunów. 

Ziemska świadomość psów i kotów działa w oparciu o wzorce myślowe połączone z potężnymi instynktownymi wyzwalaczami. Istoty te są wyjątkowo świadome form myślowych istniejących w sferach eterycznych i mogą zaoferować niewidzialną moc i ochronę. Zarówno koty i psy potrafią wyczuć i widzieć większej ilości wymiarów, niż jest do tego zdolne ludzkie oko. To dlatego często słyszy się o historiach, że pies nagle zaczyna szczekać, warczeć bądź radośnie merdać ogonem patrząc w pusty punkt, w którym nikt się nie znajduje bądź zatrzymuje się w lesie lub na ulicy i nie chcę iść dalej. 

Mruczenie kota jest bardzo dobroczynne, gdyż uzdrawia ono i naprawia ludzką aurę. Starożytne ludy znały tą niezwykłą właściwość u kotów i stąd w wielu takich społecznościach istniały tzw ,,koty świątynne''.

Często zastanawiamy się skąd pies wie, że jego właściciel zmierza do domu choć jest setki kilometrów dalej. Między człowiekiem i jego pupilem rozwija się tzw trzecia świadomość. Zwierzęta niejako mogą być ,,zaprogramowane" przez człowieka z którym przebywają. Istoty te są zdolne otrzymywać telepatyczne obrazy od swego właściciela. 

Koty i psy służą jako dobroczynne energie, które wspierają swoich ludzkich właścicieli. Oba gatunki mają zdolność do mieszania swojej energii z ludźmi, aby ich oczyszczać. Psy są zdolne odczuwać dysharmonię ludzkiego ciała, czując je węchem, dlatego często kładą się swoim ciałem na ciele człowieka w miejscu, w którym występuje choroba, i emitują energię pomagającą zrównoważyć zaburzenia w aurze. 

Człowiek jest istotą duchową i najlepiej czuje się na łonie natury w otoczeniu naszych braci mniejszych. Nie zapominajmy o zbawiennym wpływie  zwierząt na naszą duszę. Brońmy naszych oddanych przyjaciół. Dbajmy o zwierzęta znajdujące się wokół nas. Dokarmiajmy bezdomne zwierzęta, nie pozwólmy krzywdzić tych cudownych istot, które potrafią nas tak bardzo kochać bezinteresownie. 

Jest Twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą - Twoim Psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój - wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie - M. Siegal