Alternatywne rzeczywistości

Alternatywne rzeczywistości 

W holograficznym programie czasu istnieją inne wersje prawdopodobnych rzeczywistości. Jesteśmy w całości zbudowani z subatomowych cząstek, których domem jest szerszy wszechświat. Wykorzystujemy niektóre z zasad fizyki kwantowej. Efekt Obserwatora staje się Efektem Kreatora, gdy tworzymy nasze doświadczenie, które uzyskuje dostęp do innych poziomów świadomości. Traktujemy splątanie kwantowe jako koncepcję, którą rozumiemy jako wniknięcie w głąb siebie w celu nawiązania kontaktu z innymi aspektami swojego jestestwa.

Koncepcja nielokalności (mówiąca, że wszystko istnieje jako swoje możliwości aż do załamania funkcji falowej w określonym stanie) oznacza, że możemy uznać naszą wszechobecność. Istniejemy w wielu miejscach jednocześnie. Nasza świadomość jest wielowymiarowa poza czasem i przestrzenią. Wszystkie dzieje się w istocie w tym samym momencie. Z roku na rok coraz częściej mówi się o fizyce kwantowej, pararelnych wszechświatach i matrycy naszej rzeczywistości. Równoległe rzeczywistości przypominają nasz świat, lecz pewnymi elementami różnią się od niego. 

Cała hipoteza zaczęła się od interpretacji zasad mechaniki kwantowej i badań nad cząsteczkami elementarnymi. Pisząc prostszym językiem nieobserwowany foton lub elektron zachowuje się jak cząstka i fala jednocześnie. W momencie obserwacji stanu kwantowego nie dochodzi do zasadniczych zmian fizycznych, a więc świadomość nie tworzy rzeczywistości realnej. Człowiek oglądający konkretne zdarzenie oraz ono samo stają się powiązani, lecz superpozycje cząstek elementarnych nie załamują się w jeden stan zwany rzeczywistości. Według badaczy tak naprawdę dochodzi wtedy do podziału Wszechświata. W momencie każdego zdarzenia kwantowego, a w każdej linii gałęzi spełnia się dokonywany przez nas wybór. Gdzieś w pararelnej przestrzeni istnieją więc światy, takie, gdzie np. nasze życie potoczyło się zupełnie inaczej. 

Wiara w inne wymiary egzystencji towarzyszy człowiekowi od dawna. Zaświaty, czy krainy bogów pojawiają się w każdej religii i tradycji. Są to miejsca znajdujące się poza granicami rzeczywistości naszego poznania jak np. niebo, czyściec, czy piekło. 

Fizyka i kosmologia operują kilkoma interesującymi koncepcjami na temat mnogości rzeczywistości. Wszystkie ono wchodzą w skład teorii wieloświata, zakładającej, że nasz wszechświat/rzeczywistość funkcjonuje w konglomeracie wielu innych podobnych tworów. 

Zachęcam do obejrzenia filmu ,,Druga Ziemia" z Brit Marlign w rolach głównych. Film jest z całą pewnością powiązany z tematyką równoległej rzeczywistości i skłania do wielu przemyśleń.

Warto również zapoznać się z książką ,,Kwantowa rzeczywistość" - Danuty Adamskiej Rutkowskiej oraz polecam książkę Michio Kaku ,,Wszechświaty równoległe".