Czy ludzie mają przeznaczenie zostać mordercami ?

Czy ludzie mają przeznaczenie zostać mordercami ? 

Z pośród wielu niewyjaśnionych kwestii odnośnie życia ludzkiego największe kontrowersje budzi doktryna zakładająca, że człowiek ma z góry ustalone przeznaczenie. Jeśli przyjmiemy taką hipotezę za słuszną nie powinniśmy krytykować osób, które dopuściły się zbrodni, a wręcz powinniśmy takim ludziom współczuć, bo tak mieli "zapisane". Warto się nad tym głębiej zastanowić i przyjrzeć się bliżej różnym założeniom odnośnie tej kwestii. 

Na wstępie warto przypomnieć bądź przybliżyć niesamowitą historię związaną z chłopcem, któremu Pan Krzysztof Jackowski przepowiedział, że ten popełni zbrodnię. W 2004 r. jasnowidz został zaproszony przez dyrektorkę jednego z sanatorium znajdującego się w Kołobrzegu. Kobieta ta miała wówczas kilkunastoletniego syna. Poprosiła ona jasnowidza by powiedział jej, czy ma jakąś wizję odnośnie jego przyszłości. Jackowski przeraził się, bo poczuł, że chłopak ten dokona morderstwa, które zniszczy mu życie. W wizji widział, że zbrodnia zostanie dokonana w obecności osób trzecich. Jackowski przekazał kobiecie straszną przepowiednie. Starał się ją również uspokoić twierdząc, że nie jest pewny, czy wizja się spełni, ale chłopak powinien uważać na kolegów, ponieważ przez nich zostanie wplątany w zbrodnie. W 2014 r. jasnowidz przeczytał w liście od matki chłopca, że ta okropna przepowiednia spełniła się i jej syn siedzi w więzieniu. Mężczyzna został skazany na dożywocie. Sprawa ta odbiła się głośnym echem w Polsce. Student prawa ranił stłuczoną butelką mężczyznę, w wyniku czego ofiara wykrwawiła się na śmierć. Przepowiednia wypełniła się w 100%. Historia ta wywołuje szok i szereg pytań odnośnie tego, czy ktoś może mieć przeznaczone by zostać mordercą ? 

W Księdze Duchów propagującej teorie reinkarnacji oraz z góry określonego przeznaczenia znajdziemy ciekawą odpowiedź na to pytanie.Tak zwana Biblia spirytystów napisana przez Alana Kardeca tak zapatruje się na tą sprawę: Człowiek nie jest z przeznaczenia prowadzony do złego. Czyny spełniane nie są mu z góry przypisane, a i zbrodnie, których się dopuści, nie są skutkiem jakiegoś wyroku przeznaczenia. Może mu przypaść w udziale żywot, w którym będzie kuszony do złego, już to przez środowisko, w którym się urodzi, już to przez zbieg okoliczności, ale zawsze ma wolną wolę postąpić tak lub inaczej. 

Biblia nie pochwala morderstwa, jednak nie zabrania go całkiem. W oryginalnym tłumaczeniu jednego z przykazań dekalogu znajduje się tekst: Nie zabijaj z premedytacją. Chrystus mówił: Cokolwiek nie chcecie, aby wam czynili inni nie czyńcie im. Zarówno Mojżesz, św Paweł jak i na przykład Dawid dopuścili się zbrodni. Każdy z nich za to bardzo pokutował. Dawid za przyczynienie się do śmierci męża Batszeby został ukarany przez Boga poprzez śmierć swojego pierworodnego potomka. W Biblii jest napisane: A wiemy, że Bóg współdziała we wszystkim ku dobremu z tymi, którzy go miłują to jest z tymi, którzy według jego postanowienia są powołani. Było by wielką niedorzecznością wierzyć, że ktoś, aby na przykład stał się dobry miał przeznaczone najpierw zabić, a potem się na przykład nawrócić w więzieniu. Biblia w inny sposób tłumaczy nam istnienie zła, które jest kluczowe dla zrozumienia szeregu spraw kryminalnych popełnianych przez ludzi. Biblia naucza nas, że bój toczymy nie z krwią i z ciałem, lecz z nadziemskimi władzami, ze zwierzchnościami, z władcami tego świata ciemności, ze złymi duchami w okręgach niebieskich. Wiele osób nie wierzy w istnienie demonów. Bardzo ciekawe jest to, że wiele osób, które kogoś zabiły zainspirowane do popełnienia zbrodni były przez "głosy w głowie". W marcu 1997 roku 17 letnią Sharon Carr aresztowano pod zarzutem zamordowania fryzjerki Katie Racliff. Na ciele ofiary stwierdzono 32 rany kłute. Carr przyznała się do zabójstwa strażniczce więziennej w trakcie odbywania kary za poranienie innej osoby. Zbrodniarka prowadziła dziennik, w którym wzbierające w jej wnętrzu ,,diabelskie" popędy uosobiała jako osobę płci męskiej: Miał dobrą noc. Nakarmiłam go. Był bardzo zadowolony. W Polsce dla przykładu w Korytowie w województwie zachodniopomorskim doszło do podobnej zbrodni. Dwudziestoletni chłopak zabił swoją zaledwie 6 letnią siostrę. Jak tłumaczył słyszał w głowie głosy, które kazały mu ją zaatakować. Mówił również, że siostra ma nadprzyrodzone moce, i może go w każdej chwili zabić. Takich historii jest cała masa. Biblia tłumaczy to w jasny sposób. Człowiek popełnił zbrodnię, bo został nakłoniony do tego przez siły demoniczne. 

Według Dhammapada zbiór mów Buddy: Umysł poprzedza wszystkie myśli. Umysł jest zwierzchnikiem, umysł je kształtuje. Gdy ktoś mówi lub działa z nieczystym umysłem, cierpienie podąża w ślad za taką osobą, niczym koła wozu za kopytami wołu. Teoria ta po części nakłada się na tezę, że nasze myśli kształtują naszą przyszłość. W ten sposób w łatwy sposób można by było wyjaśnić w jaki sposób przepowiednia jasnowidza Jackowskiego się spełniła. Zarówno matka chłopca jak i on sam mieli w głowie myśl w głowie, że popełni on zbrodnię. Myśleli o tym tak często, że wizja ta się urzeczywistniła. 

Warto na koniec powrócić raz jeszcze do Biblii. W Biblii jest napisane: Niech nie znajdzie się u Ciebie wieszczbiarz, ani guślarz ani czarodziej ani zaklinacz ani wywoływacz duchów ani znachor ani wyzywający zmarłych, gdyż obrzydliwością jest dla Pana każdy kto to czyni. Biblia ostrzega nas przed korzystaniem z porad osób zajmujących się wróżeniem i jasnowidzeniem. Zadziwiające jest to, że ludzie, którzy korzystają z rad wróżek najczęściej otrzymują złe przepowiednie. Jasnowidze na ogół zapowiadają wojny, kataklizmy, śmierć i choroby. Człowiek, który poddaje się radą spirytystów oddaje się również pod władzę zwierzchności demonicznych, które będą starały się zrobić wszystko by ich przepowiednie się sprawdzały. Więcej o tym można przeczytać w naprawdę ciekawej książce Kurta Kocha pod tytułem Pomiędzy wiarą a okultyzmem