Ostatnio dodane

Usługi wróżbiarskie

Usługi wróżbiarskie 

Wiele osób zafascynowanych jest magią. Wierzą oni grupie ludzi, którzy uważają, że są obdarzeni wyjątkową mocą, która pozwala im dostrzec przyszłość. Gabinety wróżek i wróżbitów są wciąż obiegane. Klienci, którzy korzystają z tego typu usług głęboko wierzą w to, że osoby te potrafią wejrzeć w głąb ich duszy. Wiele osób jest negatywnie nastawiona do tego typu usług. Statystyczny Polak na usługi ezoteryczne średnio wydaje 50 zł rocznie. Przeciętna średnio wizyta u wróżki kosztuje aż 150 zł ! Obecnie działalność wróżbiarska przeżywa złoty okres. Wróżenie to pewny biznes, który przynosi naprawdę duże zyski. Ludzie, którzy są zagubieni i poszukują porady oraz nadziei na lepszą przyszłość nie brakuje.

Rynek ezoteryczny w Polsce szacuje się na dwa miliardy złotych. Po usługi wróżbitów sięgają najczęściej osoby w trudnej sytuacji życiowej, których wykańcza niepewność sytuacji, w jakiej się znaleźli – czy to z powodu choroby, czy groźby utraty pracy bądź możliwy rozpad związku.

Aby zostać jasnowidzem jak twierdzą naukowcy nie trzeba posiadać żadnego daru. Osoby, które parają się wróżeniem i przewidywaniem przyszłości są często sprytnymi oszustami, którzy doskonale znają się na psychologii. Jak twierdzą psycholodzy dobry wróżbita pozwala wygadać się swojemu klientowi, zadaje mimowolne pytania oraz bacznie obserwuje reakcje. Zawsze chwali klienta, mówiąc mu jaki jest wspaniały. Większość jego wypowiedzi jest wieloznaczna, bo przecież podróż we wróżbie może oznaczać zarówno wakacje, jak i zmianę miejsca zamieszkania.

W latach 80 holenderscy naukowcy postanowili sprawdzić 12 znanych wróżbitów. Eksperyment polegał na tym, że każdemu pokazywali zdjęcie człowieka, a on miał coś o nim powiedzieć. To samo zdjęcie następnie przedstawiano ludziom, którzy nie mieli żadnych paranormalnych zdolności. Eksperyment zakończył się takim podsumowaniem, że zarówno wróżbici jak i zwykli ludzie udzielali nietrafnych odpowiedzi związanych z człowiekiem z fotografii.

Większość osób, które pracują na linii telefonicznej oferując wróżenie to osoby, które wcale się na tym nie znają. Jedna z pracownic owej linii tak scharakteryzowała swoją koleżankę po fachu: Miałam koleżankę, która ani razu nie postawiła kart. Często malowała paznokcie, malowała sobie jakieś wzorki, albo siedziała na necie w czasie pracy. Miała jednak przedziwną umiejętność przybierania takiego tonu głosu, że słuchacz był zahipnotyzowany. Miała niezwykły dar mówienia tego, co druga osoba chciała usłyszeć. Jeśli pani Ania mówiła: ,,bo wie pani mam problemy z mężem…”, odpowiadała jednostajnym tonem: ,,rozumiem panią to bardzo trudne”.

Kto korzysta z usług wróżek. Jak mówią wróżki to mit, że kontaktują się z nimi osoby niewykształcone. Po wróżby przychodzą głównie osoby wykształcone oraz dobrze zarabiające. Z wróżkami kontaktują się często ludzie z pierwszych stron gazet, prezesi firm, menadżerowie, aktorzy i aktorki z pytaniami, czy dostaną wymarzoną rolę.

Pytając osoby, które korzystały z porad wróżek nie spotkałam jeszcze osoby, która by potwierdziła ich wiarygodność. Żadna z zapowiadanych wydarzeń przepowiednia się nie sprawdziła, a klientki, które korzystały z ich porad tylko utopiły swoje pieniądze. Wróżki deklarują często, że są dobrymi osobami, a swój dar wykorzystują jedynie po to by komuś pomóc. Wróżki prócz przepowiadania przyszłości parają się równie często rzucaniem rozmaitych uroków, za które trzeba im słono zapłacić.

U wróżek można kupić rozmaity pakiet uroków, które podobno odmienią nasze życie na lepsze. Na przykład zakupić można:

- 1dniowy urok miłosny by rozkochać w sobie mężczyznę bądź kobietę – koszt około 870 zł

- rytuał bogactwa i obfitości materialnej – koszt około 3400 zł

- rytuał miłosny – koszt około 4000 zł - urok miłosny na konkretną osobę – koszt około 2900 zł

- rytuał seksualny by wyleczyć oziębłość partnera bądź partnerki – koszt około 4400 zł

Oczywiście należy pamiętać o tym, że wróżki i jasnowidze reklamacji nie uwzględniają i jeśli zakupiony rytuał nam nie pomoże to wina naszej słabej wiary w moc magicznego zaklęcia.

Jeśli nawet komuś spełniły się jakieś wróżby to zazwyczaj wróżby te nie zapowiadały niczego dobrego. Przepowiednie, które się sprawdzają dotyczą głównie: nachodzących chorób, śmierci, rozpadów związków itp. Egzorcyści uważają, że wróżki i jasnowidze mają kontakt z nieczystymi mocami, które wpływają na życie osób, które korzystają z porad wróżek i starają się tak wpływać na otoczenie człowieka by wróżby takie się wypełniły. Egzorcyści dodają również, że często wyrzucają demony z osób, które zajmowały się wróżeniem oraz okultyzmem.