Biblia o gwiazdach i wierzenia odnośnie pasa Oriona

Biblia o gwiazdach i wierzenia odnośnie pasa Oriona

Biblia przez wielu jej przeciwników jest uznawana za księge o małej wiarygodności. Biblijnny przekaz według nich jest sprzeczny z jakimikolwiek odkryciami naukowymi. Warto zaznaczyć, że Pismo Święte były pisane przez około XVI wieków. Nie ma drugiej takiej księgi, która dotrwała by do naszych czasów z taką ilością manuskryptów. Badacze przez długi okres szydzili z informacji w niej zawartych. Wyśmiewano istnienie Hetytów, księstwa Filistynów, czy z Niniwy. Co ta starożytna księga mogła wiedzieć o gwiazdach ? 

Ludzie przez wieki uważali, że Ziemia jest płaska. Biblia jako jedyna starożytna księga wspomina, że nasza planeta jest zawieszona w próżni: Rozpościera północ nad pustką, a ziemię zawiesza nad nicością [Hioba 26:7]. Księga Hioba zawiera również opis tego co jest w środku naszej planety: Z ziemi pochodzi chleb, lecz w głębi jest ona rozgrzana jakby przez ogień. 

Bardzo ciekawy cytat odnośnie ciał niebieskich możemy odnaleźć we fragmencie: Czy możesz związać pęk Plejad, albo rozluźnić pasek Oriona ? Czy wypuścisz o czasie Gwiazdę Poranną ? Albo wywiedziesz Wielką Niedźwiedzicę z jej młodymi ?

Plejady nazywane 7 siostrami to 7 gwiazd, które mają ciekawą cechę. Astronomowie odkryli nie tak dawno, że siła wewnątrz ich układu równa jest sile, która chce je rozdzielić. Utrzymują one stałą odległość między sobą. Poruszają się w przestrzeni z ogromną prędkością. Zachowując stałą odległość między sobą. Pytanie brzmi: Czy umiesz związać pęk Plejad ?

Odwrotna rzecz ma się z pasem Oriona. Gwiazdy w pasie Oriona oddalają się od siebie z zawrotną prędkością. Czy potrafisz rozluźnić pasek Oriona. Nazwa Oriona jest kilkorotnie podawana w Biblii. Warto podkreślić, że Orion był ważny dla wszystkich starożytnych cywilizacji. Konstelacja Oriona jest odzwierciedlona we wszystkich zabytkach starożytnych cywilizacji. Astronomowie uważają, że w mgławicy Oriona ukształtowały się gwiazdy. Gwiazdy zostały nazwane w VIII wieku na część greckiego boga. Orion to jedna z najbardziej rozpoznawalnych gwiazd na świecie. Egipcjanie postrzegali Oriona jako chodzącego mężczyznę. W mitologii egipskiej jest zapisane, że bogowie zstąpili na Ziemię z gwiazd pasa Oriona i Syriusza. Wiele danych naukowych dowodzi, że piramidy, tunele, komory ustawione są w kierunku pasa Oriona. Wracając do Oriona w południowym Egipcie odnaleziono najstarszy zegar słoneczny. Głazy tworzące kamienny zegar idealnie odwzorowane są do gwiazd pasa Oriona. Pola megalityczne kilkudziesięciokilogramowych steli rozciągają się na obszarze kilkunastu kilometrów kwadratowych. Szeregi innych stel skierowane są na ważne układy gwiazd z okresu 4500 - 3500 p.n.e. Mieszkały tu najstarsze cywilizacje i niewiele wiadomo o ich wierzeniach. Archeolodzy sugerują, że być może właśnie w tym miejscu narodziła się najwcześniejsza religia starożytnego Egiptu. Nie wiadomo dlaczego ta cywilizacja czczciła gwiazdy tej konstelacji. Datuje się, że lud pasterzy zamieszkiwał te tereny około 6000 p.n.e Warto zwrócić uwagę, że data ta idealnie nawiązuje do żydowskich wierzeń i czasu powstania naszego świata (obecnie mamy 5776/5777 rok - wiele osób uważa to za całkowitą bzdurę, polecam przeanalizować artykuły odnoszące się do błędnego datowania metodą węglem).

Orion jest poruszany również w pismach jednej z ostatnich proroków naszych czasów Ellen G. White (przez wielu chrześcijań jest uważana za fałszywego proroka, jednak warto zapoznać się z jej twórczością). Ellen napisała o znakach zbliżającego się powrotu Chrystusa: Ciemne, ciężkie chmury nadciągnęły i zaczęły się łączyć ze sobą. Atmosfera rozstąpiła się. Wówczas przez otwartą przestrzeń spojrzeliśmy w stronę gwiazdozbioru Oriona, skąd doszedł głos Boga. 

We fragmencie występuje jeszcze Wenus - Gwiazda Poranna. Jest to najjaśniejszy obiekt po Słońcu. Wenus w swoim obiegu stale niezmiennie zachowuje cztery długości: odległość od Ziemi, odległość od Słońca, największy blask i najdłuższą średnicę ze wszystkich widzianych gwiazd. Czy wypuścisz o czasie Gwiazde Poranną ?   

Warto się zastanowić nad wyżej wspomnianym fragmentem. Biblia ostrzega o istnieniu zagrażających Ziemi asteroid. I drugi anioł zatrąbił: i jakby wielka płonąca ogniem została w morze rzucona, a trzecia część morza stała się krwią i wyginęła w morzu część stworzenia.

Skąd pisarze biblijnni mogli mieć jakiekolwiek pojęcie o gwiazdach ? Dlaczego Orion jest taki ważny dla większości starożytnych cywilizacji, czy właśnie tam znajdują się "niebiosa niebios" i właśnie tam mieszka Stwórca ? Odpowiedzi na tych pytań nie znajdziemy, ale istnienie tych gwiazd może mieć dużą większe znacznie niż sądzimy.