Ostatnio dodane

Walk in

Walk-in to istota, która zamieszkuje w ciele człowieka opuszczonym przez jego duszę. Sytuacja walk-in przypomina nieco opętanie, z tym że w przypadku opętania dusza zostaje jedynie przesłonięta przez obcego ducha, gdy tymczasem w przypadku walk-in dochodzi do jej całkowitego wyparcia. Wydaje się, że koncepcja walk-in spokrewniona jest z ideą wyrażaną w niektórych tradycyjnych opowieściach hinduskich o starzejących się mistrzach jogi, którzy przejmowali kontrolę nad ciałami młodych, przedwcześnie zmarłych ludzi. 

Innym domniemanym źródłem współczesnej idei walk-in jest dobrze znana ( w kręgach teozoficznych) koncepcja mówiąca o odrębności dusz Jezusa i Chrystusa. Według niej Jezus przygotowywał swoje fizyczne ciało na przyjęcie Chrystusa, po czym, w określonym momencie życia, opuścił je, umożliwiając w ten sposób przejęcie go przez Chrystusa, który rozpoczął głoszenie ewangelii światu. U podstaw tej koncepcji leży założenie, że dusza Chrystusa była tak bardzo rozwinięta, że byłoby trudne, jeśli nie niemożliwe, by wcieliła się ona w zwyczajne dziecko. Z drugiej strony, gdyby nawet udało się jej tego dokonać, to przebywanie w ciele dziecka, aż do momentu uzyskania przez nie dojrzałości oznaczałoby dla tej niezwykłej duszy stratę cennego czasu. 

Idea walk-in została spopularyzowana przez Ruth Montgomery w książce ,,Strangers Amond Us". Zdaniem pani Montgomery, w historii było wiele walk-in; zalicza do nich tak znane postacie jak : Mojżesz, Jezus, Krzysztof Kolumb, Gandhi, Abraham Lincoln i Thomas Jefferson. Wydaję się wręcz, że Ruth Montgomery rozpoznaje przypadek walk-in w prawie każdej osobie obdarzonej wyjątkową kreatywnością i posiadającej cechy przywódcy. 

W swojej kolejnej książce :,,Alien Among Us", pani Montgomery zaprezentowała koncepcję pozaziemskich walk-in, zgodniez którą duszę z innych planet przybywają na ziemię, po czym wchodzą w ciała ludzi. Koncepcja walk-in stała się bardzo popularna w kręgach Nev Age, tak że przez pewien czas można było odnieść wrażenie, że prawie każdy z zagorzałych zwolenników ruchu Nev Age jest walk-in.