Jan Paweł II w piekle - wizja dziewczynki, która przeżyła śmierć kliniczną

Od jakiegoś czasu w internecie głośno jest o historii dziewczyny, która przeżyła śmierć kliniczną. Dziewczynka pochodzi z Ameryki Południowej. Wizja jaką otrzymała podczas śmierci klinicznej jest dla wielu osób wierzących bardzo szokująca. Dziewczynka wyznała, że po tamtej stronie widziała Jana Pawła II, który cierpiał okropne męki w piekle. 

 Dziewczynka tak opisuje to co widziała: Wtedy Pan wziął mnie do miejsca, gdzie znajdował się znany człowiek. Do tej pory byłam chrześcijanką. Myślałam, że każda osoba, która umiera idzie do nieba, że ci którzy celebrują mszę też idą do nieba, ale myliłam się. Gdy papież Jan Paweł II umarł moi przyjaciele i rodzina mówili mi, że poszedł do nieba. Wiadomości w TV i innych mediach podawały, że papież Jan Paweł II zmarł niech spoczywa w pokoju. Teraz raduje się z Panem i aniołami. Ja wierzyłam w to wszystko oszukując sama siebie. Ponieważ zobaczyłam go w piekle dręczonego płomieniami. Spojrzałam w jego twarz to był Jan Paweł II. Wtedy Pan rzekł: Córko ten człowiek to jest Jan Paweł II. Jest tu w tym miejscu dręczony ponieważ nie pokutował. Zapytałam: Dlaczego on tu jest ? On nauczał w kościele. Jezus powiedział: Córko żaden cudzołożnik, bałwochwalca, chciwy i kłamca nie odziedziczy mojego królestwa. Odparłam: Tak wiem, że to prawda, ale chcę wiedzieć dlaczego on tu jest nauczał wielkie tłumy ludzi. Jezus odpowiedział: Tak córko on mógł mówić wiele, ale nigdy nie mówił prawdy jaka jest. Oni znają prawdę i choć ją znał wolał pieniądze niż głoszenie zbawienia.

Dziewczynka dalej tak relacjonuje: Jezus pokazał mi wielki ekran, na którym mogłam widzieć jak on ofiarował mszę wiele razy dla tłumów i, że ludzie którzy tam byli to bałwochwalcy. Jezus powiedział: Spójrz Córko ! Tam jest wielu bałwochwalców. Czczenie bałwanów nie zbawia. Córko ja jestem Jeden, który zbawia poza Mną nikt nie zbawia. Kocham grzeszników, lecz nienawidzę grzechu. Idź i mów ludziom, że ich kocham i, że muszą przyjść do Mnie.

Dziewczynka obecnie odwiedza wiele miejsc w Ameryce Południowej i nakłania do nawrócenia się oraz zapowiada, że czas łaski dla tego świata się kończy i zbliża się czas, gdy Jezus Chrystus powtórnie powróci na ziemię. 

Ciężko jednoznacznie podejść do doświadczenia tej młodej osoby. Z jednej strony relacje śmierci klinicznych występują na całym świecie, ale z drugiej strony relacje nie są ze sobą zbieżne. Jednak w Biblii czytamy: wyleję Ducha mego na wszelkie ciało I prorokować będą synowie wasi i córki wasze, I młodzieńcy wasi widzenia mieć będą, A starcy wasi śnić będą sny; Nawet i na sługi moje i służebnice moje Wyleję w owych dniach Ducha mego I prorokować będą. I uczynię cuda w górze na niebie, I znaki na dole na ziemi, Krew i ogień, i kłęby dymu. Słońce przemieni się w ciemność, A księżyc w krew, Zanim przyjdzie dzień Pański wielki i wspaniały. Wszakże każdy, kto będzie wzywał imienia Pańskiego, zbawiony będzie.?Dzieje Apostolskie 2:19 ? 21

Czy papież naprawdę mógłby znaleźć się w piekle ? Zdania na ten temat są również podzielone. Według protestantów kościół katolicki nie jest prawdziwym kościołem, który głosi Słowo Boże, ponieważ bardzo odbiegł od prawdy głoszonej przez pierwszych apostołów. Protestanci potępiają głównie to, że kościół do swojej doktryny prowadził między innymi zakazany kult obrazów i rzeźb, ustanowił Marię matkę Jezusa pośredniczką między Bogiem, a ludźmi oraz kult świętych, co jest niezgodne z tym co głosił Jezus i apostołowie.