Uderzeni przez piorun

Ludzie, którzy zostali uderzeni przez piorun, doświadczają czasami dziwnych zjawisk paranormalnych oraz przeżywają wewnętrzną przemianę duchową, która sprawia, że całkowicie inaczej postrzegają otaczającą ich rzeczywistość. 

Pioruny mogą występować zarówno podczas burz, jak i w czasie erupcji wulkanów, pożarów lasów, a nawet burz piaskowych.Według badań przeprowadzonych przez naukowców mężczyźni są bardziej podatni na porażenie przez piorun. Obliczono, że 86% ofiar porażeń przez piorun to mężczyźni. 

Na całym świecie dochodzi do 16 milionów burz z piorunami. W Stanach Zjednoczonych co roku zostaje porażonych od 20 do 100 osób. Średnia liczba ludzi zabitych przez pioruny wynosi 67 osób. Szacunkowo 20% osób uderzonych przez piorun umiera, pozostałe 80% osób przeżywa, jednak oprócz oparzeń elektrycznością posiadają one liczne uszkodzenia neurologiczne. Czasami uderzenie pioruna powoduje zatrzymanie akcji serca i ofiara, której nie przywróci się przytomności przy pomocy resuscytacji krążeniowo - oddechowej, może szybko umrzeć. Porażenie piorunem często przypomina udar, którego skutkiem są rozległe uszkodzenia komórek nerwowych. 

Wiele przypadków porażeń piorunem ma pozytywny wpływ na stan duchowy ofiary. Nieliczni doznają łaski i błogosławieństwa oraz zaczynają odczuwać głęboki szacunek do przyrody. Niektórzy z tych, którzy przeżyli porażenie piorunem, twierdzą, że nie tylko stali się bardziej uduchowieni, ale zyskali nawet paranormalne zdolności. Pewna kobieta tak opisuje swoje przeżycia: Do tego zdarzenia doszło, kiedy rozmawiałam przez telefon. Nagle usłyszałam silny huk i zobaczyłam u swych stóp jasne białe światło, które miało jajowaty kształt i wypustki. Rzuciło mnie na podłogę i byłam znokautowana. Dość szybko ocknęłam się na podłodze w kuchni. Czułam silne drętwienie, które rozchodziło się po moim całym ciele. Mój syn zadzwonił po pogotowie. W szpitalu dowiedziałam się, że zostałam porażona piorunem. Kobieta powiedziała również, że od czasu tego wypadku doświadcza od czasu do czasu pozazmysłowych zjawisk. Mówi ona: Zdarza się, że często wymawiam czyjeś imię, kogoś, o kim nie słyszałam lub nie widziałam kilka lat, i nagle ten ktoś wchodzi przez drzwi. Miewam niesamowite odczucia tego, co ma się wydarzyć, na chwilę zanim do tego dojdzie. Większość ludzi, którzy mnie znają, jest tym bardzo wszystkim zdziwiona. Te sporadyczne przeczucia pojawiły się u mnie dopiero po uderzeniu pioruna. 

Jednym z bardziej znanych świadectw odnośnie porażenia piorunem jest świadectwo Glorii Polo, która podczas uderzenia doświadczyła również śmierci klinicznej, która po tym doświadczeniu stała się bardzo wierząca. Wcześniej była zagorzałą ateistką. Osobiście znałam nauczycielkę, która została trafiona przez piorun na swojej działce. Przez kilka tygodni była w śpiączce. Po przebudzeniu stała się jeszcze bardziej wierząca.