Czy wypełni się proroctwo Malachiasza w 2017 roku ?

Czy wypełni się proroctwo Malachiasza w 2017 ?

W proroctwie z XII wieku spisanego przez świętego arcybiskupa Malachiasza znajdziemy listę wszystkich mających po sobie następować papieży i antypapieży. Starodawne proroctwo budzi wiele kontrowersji. Przepowiednia jednak trafnie opisała wiele minionych pontyfikatów papieskich. Według przepowiedni ostatnim papieżem w czasie, którego nastąpią prześladowania kościoła ma być papież o imieniu Piotr Rzymianin. Na początku 2017 r. pojawiło się wiele spekulacji na temat tego, że obecny papież Franciszek ma wkrótce abdykować. Najciekawsze jednak jest to, że jego następcą ma prawdopodobnie zostać kardynał Pietro Parolino, który być może będzie ostatnim papieżem i wypełni ostatnie proroctwo św Malachiasza ?

Pontyfikaty ostatnich papieży według proroctw św Malachiasza

Jan XXIII - Palfor i nauta - Pasterz i żeglarz

Przed swoim wyborem na papieża był patriarchą Wenecji, miasta, w którym podróżuje się łodziami. Nazwać go można również pasterzem, ponieważ zwołał Sobór Watykański II chciał Kościołowi wskazać kierunek, w którym powinien zmierzać. 

Paweł VI - Fios florum - Kwiat kwiatów

Paweł VI w swoim herbie szlacheckim posiadał kwiaty. Proroctwo odnosi się do jego pontyfikatu, subtelnej delikatnej jak najbardziej delikatny kwiat. 

Jan Paweł I - De medietate lunae - W połowie przebiegu księżyca

Jest to prawdopodobnie nawiązanie do bardzo krótkiego pontyfikatu. W zależności od tego jak liczyć Jan Paweł I mógł wstąpić na tron papieski jak i umrzeć w połowie przebiegu księżyca. Jego pontyfikat trwał tylko 33 dni.

Jan Paweł II - De labore solis - O pracy słońca

Według jednych proroctwo odnosi się do zaćmienia słońca, które miało miejsce zarówno w dniu narodzin jak i śmierci papieża. 

Benedykt XVI - Gloria oliuae - Chwała oliwki

Oliwka jest symbolem pokoju i pojednania. Proroctwo tłumaczy się tym, że to imię odniesione do Oliwetów, jednego z zakonów założonych na regule benedyktyńskiej, napisanej przez patrona papieża Benedykta. 

In perfeructone extrema S.R.E edebit - papież bezimienny - przedostatni 

Będzie siedział podczas największego prześladowania Świętego Kościoła Rzymskiego. Pozbawienie kogoś imienia w proroctwie odnosi się do braku jednoznacznego charakteru pontyfikatu. Będzie on zasiadał na tronie Piotrowym w czasie prześladowania Kościoła. Czy to proroctwo odnosi się do Franciszka ? Kościół obecnie nie jest prześladowany, jednak jego autorytet w ostatnich latach bardzo upadł. Kościół obecnie kojarzy się głównie z aferami pedofilskimi. 

Ostatni papież - Petrus Romanus - Piotr Rzymianin

 Piotr Rzymianin będzie pasł owce podczas wielu uścisków, a kiedy te rzeczy dokonają się, miast siedmiu wzgórz (Rzym) zostanie zburzone i straszliwy Sędzia będzie sądził swój lud. Warto podkreślić, że to proroctwo zgadza się z Apokalipsą św Jana. 

Abdykacja papieża Franciszka 

Na początku tego roku Franciszek udzielił wywiadu jednej z hiszpańskich gazet. W wywiadzie zasugerował, że nie podjął decyzji o tym, czy będzie funkcje pełnił dożywotnio, czy jak jego poprzednik abdykuje i uda się na emeryturę. W ostatnim czasie wzrasta liczba kardynałów krytycznie spoglądających na pontyfikat Franciszka. Chcą oni, by Franciszek abdykował. Duchownym nie podobają się liczne zmiany jakie wprowadza papież: między innymi o dopuszczeniu rozwodników do otrzymania komunii świętej. Według jednego z astrologów linia życia Franciszka kończy się w 2017 r. 

Pietro Parolino

Jeśli naciski ze strony duchowieństwa odniosą skutek może dojść w tym roku do Konklawe. Póki co na ewentualnego następce Franciszka wskazuje się Pietro Parolino. Jest to włoski kardynał i były nuncjusz apostolski w Wenezueli. Być może będzie to ów Piotr Rzymianin. 

 

Bardzo ciekawa audycja dla wielu pewnie nieaktualna, ale zawiera dość dużo ciekawych informacji warto posłuchać