Zjawiska związane ze śmiercią - wizje i badania

Zjawiska związane ze śmiercią - wizje i badania 

W połowie XIX w. amerykański lekarz Duncan MacDougall postanowił spróbować umiejscowić duszę, ważąc ją. W szpitalu udało mu się namówić do współpracy kilku pacjentów umierających na gruźlicę w ośrodku dla suchotników w Dorchester w stanie Massachusetts. Kiedy do pierwszego z badanych zbliżała się śmierć, przeniósł chorego na łóżko umieszczone na wadze, a następnie cierpliwie czekał na jego ostatnie tchnienie. W takim momencie przerzucał wzrok na wskazówkę swej olbrzymiej wagi. Dusza, jak ustalił waży trzy czwarte uncji, czyli 21 gramów. 

Czytaj więcej: Zjawiska związane ze śmiercią - wizje i badania

Przeczucia i przeznaczenie na podstawie historii Rachel Joy Scott

W 1999 r. w szkole w Colombine High School dwóch sympatyków Adolfa Hitlera Ed Harris oraz Dylan Klebold dokonali krwawej rzezi na swoich rówieśnikach. W akcie zemsty Ed oraz Dylan strzelali do swoich kolegów. Chłopcy przesiąknięci nienawiścią starali się dokładnie odwzorować sceny ze swoich ulubionych gier komputerowych takich jak Doom, czy Wolfstein na korytarzach tej szkoły. Inspiracją dla nich stawały się również teksty piosenek takich wykonawców jak Marilyn Manson oraz KMFDM. Eric i Dylan przez rok planowali tę przerażającą masakrę. Ich główną bronią miały być nie pistolety, a bomby propanowe. Większość tych bomb jednak nie wybuchła. Masakra zebrała jednak krwawe żniwo. W rezultacie działań chłopców zginęło 13 osób. Mordercy tuż przed przyjazdem policji popełnili samobójstwo. Jedna z ofiar prowadziła pamiętnik. Z wpisów umieszczonych w nim wynika, że dziewczyna przeczuwała zbliżającą się do niej śmierć.

Czytaj więcej: Przeczucia i przeznaczenie na podstawie historii Rachel Joy Scott

Medytacja i zjawisko śmierci klinicznej

Medytacja i zjawisko śmierci klinicznej

Badacze zjawisk paranormalnych zauważyli niezwykłe podobieństwo między doświadczeniami przeżytymi podczas medytacji oraz stanami świadomości w tak zwanej śmierci klinicznej. Dr William Van Gordon z Derby Uniwersytet przez dziesięć lat prowadził eksperymenty z grupą 10 buddystów. Buddyści nauczyli się inicjować u siebie doznania podobne do tych, o jakich mówią ludzie, którzy doświadczyli zjawiska wyjścia z ciała podczas śmierci klinicznej.

Czytaj więcej: Medytacja i zjawisko śmierci klinicznej

Badania nad śmiercią

Badania nad śmiercią

Psycholog Erlendur Haraldson w latach 70 prowadził badania związane z wizjami osób, które były umierające. Erlendur chciał zbadać i zgłębić przede wszystkim to, czy na owe wizje mają wpływ wierzenia religijne umierającego człowieka oraz tradycja w jakiej został wychowany. Do swoich testów wytypował przede wszystkim przedstawicieli zupełnie odmiennej kultury - hindusów. 

Czytaj więcej: Badania nad śmiercią

Czy na tamtym świecie będą zawierane małżeństwa ?

Czy na tamtym świecie będą zawierane małżeństwa ? 

Ostatnio w ręce wpadła mi książka N. Randall pod tytułem Życie po śmierci. Moją uwagę przykuł rozdział związany z zawieraniem małżeństw po śmierci. W jednym z jej fragmentów możemy przeczytać: Nie martwcie się, zapewniają głosy. Będą z wami ci, których kochacie. Ci nielubiani już nigdy więcej nie będą wam sprawiać przykrości. - Tutaj - mówi kwiaciarka Rose - schodzą się sobą tylko ci ludzie, którzy naprawdę czują się dobrze w swoim towarzystwie, którzy rzeczywiście się kochają i szanują...Nienawidzący się nawzajem, niedobrani mąż i żona, nie będą skazani na siebie [...] Głosy zapewniają, iż niedoszli lub nieśmiali kochankowie w przyszłym świecie zyskują kolejną szansę i mogą w niebie zawrzeć małżeństwo. W świadectwie tym nie ma wzmianki o reinkarnacji i duszach wradzających się wielokrotnie w kole życia. Książka opiera się na relacjach śmierci klinicznej. 

Czytaj więcej: Czy na tamtym świecie będą zawierane małżeństwa ?

Strefa śmierci

Strefa śmierci 

Czy da się uniknąć śmierci ? Zdarza się, że słyszymy o niesamowitym farcie kiedy ktoś miał gdzieś jechać i w ostatniej chwili się wycofuje. Po krótkim czasie okazuje się, że wybrany wcześniej samolot, pociąg miał wypadek i, że jest wiele ofiar śmiertelnych. Życie piszę niewiarygodne scenariusze i zdarzają się niesamowite historie, że ktoś uniknął jednego wypadku, ale w rezultacie i tak umiera. Nagromadzenie wiele istot w jednym miejscu by zginęły to tak zwana strefa śmierci. Jeśli ktoś miał umrzeć w tym wypadku to i tak zginie.

Czytaj więcej: Strefa śmierci

Sztuka konserwowania zwłok

Sztuka balsamowania zwłok

Sztuka konserwacji zwłok była praktykowana przez wiele kultur. Niektóre przypadki mumifikacji stanowiły wynik działania czynników naturalnych. Na przykład zwłoki zatopione w bagnie są konserwowane kwasy garbnikowe, obecnie w bagiennej wodzie. Władcy Inków byli chowani na tak znacznych wysokościach, że ich ciała konserwowała niska temperatura. W XVII i XVIII wieku na terenie Francji i Włoch zwłoki, zanim trafiały do krypt - były składane w wieżach kościelnych i poddawane suszeniu na powietrzu. W katakumbach zakonu kapucynów w Palermo znajduje się ponad 8 tysięcy ciał spreparowanych tych sposobem. Wiele zwłok zawieszono tak na hakach, których pełno na ścianach. Zamożne rodziny umieszczały w klasztorze swych zmarłych po to, żeby na wieki wieków spoglądali na żyjących martwymi oczami.

Czytaj więcej: Sztuka konserwowania zwłok